Топ Новини

Рада схвалила в першому читанні підвищення до максимуму ввізних мит на імпорт низки товарів

15 травня 2012 в 18:08
Народні обранці хочуть захистити українських товаровиробників, підвищивши загороджувальні мита на ввезення аналогічних товарів імпортного виробництва. Зокрема "під роздачу" потрапили квіти, лаки і фарби, хімічна продукція, електричні і механічні машини, устаткування. Ціна питання - близько 2 млрд грн.
shlagbaum_tamozhnia_tamozhnyaDSC8198_znua.JPG
Андрій Товстbженко, ZN.UA

Верховна Рада (ВР) України схвалила в першому читанні підвищення ставок ввізного мита на приблизно 500 товарних позицій. Ставки будуть підвищені до максимально можливого рівня, погодженого  Україною зі Світовою організацією торгівлі (СОТ). Такий захід, на думку авторів ініціативи, потрібен для захисту вітчизняних виробників і поповнення держбюджету.

За ухвалення за основу відповідного проекту поправок до закону "Про Митний тариф України" № 9241-д, внесеного в парламент групою народних депутатів від Партії Регіонів, проголосувало 230 карток народних депутатів за необхідноих мінімум 226.

Нагадаємо, що авторами законопроекту виступили голова профільного комітету Віталій Хомутинник і його колеги по фракції Андрій Пінчук, Василь Горбаль та Олег Царьов (усі - ПР).

Україні не варто боятися імпорту і занадто захоплюватися імпортозаміщенням, - експерти

"За результатами проведеного аналізу пільгових ставок Митного тарифу України виявлено понад 2,5 тис. ставок (23,3% від загальної кількості ставок), які нижче рівня, встановленого зобов'язаннями України перед СОТ", - відзначається в пояснювальній записці до документа.

Автори відзначають, що внесли в нього товарні позиції, попит на які значною мірою задовольняється вітчизняними виробниками.

За їхніми розрахунками на основі статистики імпорту за 2011 рік, найбільш вагомі додаткові бюджетні надходження можливі за такими групами товарів: живі дерева та інші рослини, зрізані квіти і декоративна зелень (група 06), продукти органічної та неорганічної хімії (групи 28, 29), штукатурні матеріали, вапно, цемент (група 25).

У цьому переліку також барвники, пігменти, фарбувальні матеріали, замазки, лаки (група 32), пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них, хімічна продукція (групи 38 і 39) і машини, обладнання і механічні пристрої, електричні машини, устаткування та їх частини (групи 84, 85).

"Щорічні додаткові надходження з ввізного мита в результаті підвищення розміру ставок ... можуть скласти близько 2 млрд грн", - відзначається в пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, раніше Азаров доручав надати "чіткі переваги" вітчизняним виробникам при проведенні державних тендерів та закупівель.

Читайте також:

Україна захистить свій ринок від дешевої російської горілки

Азаров заборонить за бюджетні кошти закуповувати імпортні товари замість вітчизняних


Азаров наказав прибрати від держзакупівель посередників і допустити вітчизняних виробник
ів

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...