Топ Новини

Рада НБУ рекомендувала Кабміну закривати "дірки" в держбюджеті грошима населення

9 листопада 2012 в 13:33
Уряд і НБУ беруть курс на більш активне залучення з-під "матраців" українців вільних коштів, у тому числі - валюти, шляхом продажу населенню державних казначейських зобов'язань. У Мінфіні вже замахнулися на цілий $1 млрд.
dengi_500_griven_grivni_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Рада Національного банку України (НБУ) на своєму черговому засіданні 8 листопада затвердила перелік рекомендацій для Кабінету міністрів (КМУ), які уряду слід врахувати при підготовці проекту держбюджету на 2013 рік.

Як повідомляє прес-служба НБУ, зокрема Кабміну рекомендується забезпечити низький рівень дефіциту, а також активніше шукати додаткові джерела фінансування, кошти від яких можуть бути спрямовані на покриття дефіциту бюджету.

Одним з таких варіантів, на думку Ради НБУ, має стати залучення державою коштів з-під "матраців" населення у більших обсягах, ніж у цьому році.

"При розробці проекту державного бюджету на 2013 рік врахувати необхідність: більш активного використання для диверсифікації джерел фінансування дефіциту бюджету випуск державних казначейських зобов'язань для населення", - сказано в рекомендаціях НБУ.

Уряд збирається в наступному році позичити у населення млрд

Нагадаємо, раніше ZN.UA повідомляло з посиланням на обізнане джерело в Мінфіні, що в 2013 році Кабмін планує випустити казначейські зобов'язання для населення на суму, не менш ніж млрд.

Серед іншого Ради НБУ рекомендує розробляти бюджет-2013 на "обґрунтованих прогнозах".

Кабміну також рекомендується переорієнтувати програми бюджетної підтримки пріоритетних галузей економіки на більш активне використання механізму часткової компенсації відсоткових ставок з бюджету. Паралельно Кабміну варто постаратися по можливості відмовитися від безповоротної фінансової допомоги (субсидії), бюджетного кредитування та державних гарантій.

Мінфін хоче перейти на надання держінвестицій через компенсацію відсоткової ставки, а не безпосередньо


Рада Нацбанку також закликає уряд Азарова "негайно усунути диспропорції, що виникають через збереження низки цін і тарифів на необґрунтованому рівні", а також "сприяти відновленню програми stand-by з Міжнародним валютним фондом (МВФ)".

Нагадаємо, що Міністерство фінансів 10 жовтня почало розміщення спеціальних цінних паперів, призначених для населення - казначейських зобов'язань - обсягом 0 млн. Термін їхнього обігу - 24 місяці, номінальна вартість - 0, процентна ставка - 9,2% річних, виплата доходів за купонами - кожні шість місяців. Розмір доходу по кожному купону фіксований - . Продаж казначейських зобов'язань фізособам здійснюються через близько 500 відділень «Ощадбанку» по всій території України.

Крім того, за допомогою валютних ОВДП, які уряд продає банкам, з початку року вже було залучено принаймні млрд.

В інтерв'ю ZN.UA міністр фінансів Юрій Колобов повідомив, що Мінфін у майбутньому має намір знизити вартість внутрішніх запозичень і позичати більш дешеві ресурси на внутрішньому ринку.

Читайте також:

НБУ хоче, щоб валюта українців працювала на економіку

Уряд хоче позичити у населення $ 200 млн під 9,23% річних

Мінфін України в 2013 році має намір позичити близько 116,6 млрд грн

Мінфін має намір знизити вартість внутрішніх запозичень

 

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...