Рада продовжила мораторій на банкрутство вугільних шахт до 2015 року

22 березня 2013 в 16:51

При поточному рівні видобутку таких запасів Україні має вистачити на 462 роки.

shahta.jpg
life.comments.ua

Верховна Рада продовжила на банкрутство вугільних шахт до 1 січня 2015 року. За закон про внесення змін до закону про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом проголосували у п'ятницю 269 депутатів з 350 зареєстрованих у залі.

Прийнятий законопроект забороняє порушувати справи про банкрутство гірничих підприємств (гірничодобувні підприємства, шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики, шахтобудівні підприємства), частка держави у статутних фондах яких становить не менше 25%, до 1 січня 2015 року.

Зазначимо, що такий мораторій мав бути скасований 1 січня 2013 року

"Враховуючи, що зараз вугільна промисловість України за економічними, фінансовими, технічними та соціальними показниками знаходиться в глибокій кризі, нагальною потребою є прийняття відповідних кардинальних заходів з метою недопущення повальної ліквідації підприємств вугільної галузі, які ще мають значні виробничі запаси вугілля, але не можуть самостійно забезпечувати розширене відтворення виробництва і економічну збалансованість", - йдеться в пояснювальній записці до закону.

В Україні налічується 20 вуглевидобувних компаній і 145 шахт. Щодо видобутку вугілля Україна в Європі (крім Росії) займає друге місце після Польщі.

Протягом останніх 15 років рівень видобутку вугілля в Україні залишався практично незмінним: від 72 млн до 83 млн тонн на рік. Вугілля грає найважливішу роль у програмі імпортозаміщення енергоносіїв. Зокрема мова йде про програму енергозбереження та заміни споживання газу на вугілля. Передбачається, що протягом трьох років державні шахти будуть приватизовані.

Зазначимо, британська нафтогазова British Petroleum у своєму огляді світової енергетики відзначає, що доведені запаси вугілля в Україні становлять 33,873 млрд т, що є 3,9% світових запасів. З усіх запасів в Україні 15,351 млрд т антрациту та бітумного вугілля, ще 18,522 млрд т - лігніту (бурого вугілля). Згідно з оцінкою, при поточному рівні видобутку таких запасів Україні повинно вистачити на 462 роки.

Читайте також:

Узаконити "копанки" - неможливо, але проблема вирішуватиметься

Затягування підписання енергобалансу України на 2013 рік загрожує збитками вугільної галузі

Альтернативна енергетика в Енергостратегії України становить мізерно малі 2% - експерти

Держава приватизує найбільші шахти за одну гривню

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...