Топ Новини

Рада НБУ ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2017 рік

21 грудня 2016 в 17:33

Основним завданням Національного банку України на найближчі роки стане забезпечення річної інфляції нижче 10%.

НБУ1 Нацбанк1_1
Пріоритетом діяльності Національного банку України стане зниження інфляції
Нацбанк України / Flickr
Рада Національного банку України ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2017 рік і середньострокову перспективу.

Як повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин, реалізація Основних засад "повинна сприяти відновленню економічного зростання в Україні темпами, визначеними у прогнозах уряду та НБУ".

Рада НБУ визнала пріоритетною ціллю грошово-кредитної політики забезпечення цінової стабільності. Тобто, пріоритетом діяльності правління Національного банку України повинно бути зниження інфляції (за індексом споживчих цін) до однозначного показника та утримання її на такому рівні у середньостроковій перспективі. На переконання Ради НБУ саме низька і стабільна інфляція є найважливішою умовою і внеском у стале економічне зростання в Україні.

Рада НБУ наголошує, що Національний банк повинен:

- сприяти фінансовій стабільності, в тому числі стабільності банківської системи за умови, що це не перешкоджає досягненню пріоритетної цілі;

- а також, сприяти додержанню стійких темпів економічного зростання та підтримувати економічну політику уряду України, якщо це не перешкоджає досягненню цілей щодо цінової та фінансової стабільності.

Забезпечення фінансової стабільності разом із підтримкою стійких темпів економічного зростання у свою чергу може виступати факторами і навіть передумовами забезпечення цінової стабільності держави.

"Національний банк продовжуватиме дотримуватись режиму плаваючого обмінного курсу. Водночас, це не означає його неконтрольованість. Адже усунення надмірних курсових коливань – це передумова і цінової, і фінансової стабільності. При цьому з часом планується, що вплив НБУ на обмінний курс буде виключно опосередкованим через застосування ринкових механізмів, таких як процентна політика. Роль валютних інтервенцій поступово скорочуватиметься, по мірі зняття адміністративних обмежень і поглиблення валютного ринку. Однак цей процес валютної лібералізації має бути поступовим, щоб не зашкодити виконанню цілей з цінової та фінансової стабільності", - йдеться прес-релізі.

Читайте також: НБУ залишив облікову ставку на рівні 14% і підтвердив прогноз щодо інфляції

Нагдаємо, що у жовтні Раду Національного банку Украины очолив Богдан Данилишин. Детальніше про його погляди читайте його матеріалі "Співробітництво з МВФ: проблеми і перспективи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...