Топ Новини

П'ятницький: 45 тис. авто з Європи - це не квота, і ділити тут нічого

28 жовтня 2011 в 10:46
Квот на імпорт автомобілів з ​​Європи немає, і розподіляти тут нічого.
avto_zerkalo_doroga.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив уповноважений уряду України з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький, коментуючи чутки про введення відповідної квоти.

«
Хочу заявити: квот немає, і розподіляти нічого. У нас, коли йдеться про ті чи інші тарифні квоти, відразу з’являються охочі їх розподілити. Так от у цьому разі ділити просто немає чого. 45 тис. — це індикатор, а не кількість автомобілів, яку ми зобов’язуємося імпортувати. Усе залежатиме від стану ринку: одного року ми можемо імпортувати 30 тис., іншого — 130 тис. А 45 тис. — це лише індикатор для інституту, який може застосовувати захисні заходи.».

Нагадаємо, в рамках переговорів про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) Україна і Євросоюз домовилися про механізм застосування захисних заходів у двосторонній торгівлі до чутливих для обох ринків товарів у рамках дії угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ).

Так, на останніх переговорах сторони домовилися, що обсяг безмитного імпорту європейських автомобілів в Україну становитиме 45 тис. одиниць на рік (ввозиться обсяг за останні роки). І якщо імпорт не буде перевищувати цього рівня, то Україна не буде застосовувати ніяких заходів. Якщо ж його буде перевищено, тоді буде застосовуватися ще один параметр - частка на ринку. Зокрема, починаючи з першого року роботи ЗВТ, частка автомобілів з ЄС становитиме 20% нашого ринку, а через шість років вона підвищиться до 25%.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Тетяни Силіної з Валерієм П'ятницьким.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...