Путін особисто запустив газ у «Північний потік» і сказав: Тепер Україна не буде користуватися транзитним становищем

6 вересня 2011 в 11:11
«Газпром» сьогодні приступив до закачування природного газу до першої нитки російсько-німецького морського газопроводу "Північний потік".
gaz-gas_gts_1_gazpromru.jpg
gazprom.ru

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін за терміналом диспетчера компресорної станції «Портова» (Ленінградська область) комп'ютерною «мишкою» відкрив кран технологічного газу.

"Україна - наш давній, традиційний партнер. Як у будь-транзитної країни, завжди є спокуса покористуватися своїм транзитним становищем. Тепер цей ексклюзив зникає. Наші відносини будуть набувати все більш цивілізованого характеру", - заявив сьогодні В.Путін.

Зварювання останнього «золотого» стику Nord Stream відбулося 19 серпня у бухті «Портова». Потім газопровід був заповнений азотом (інертний газ, який служить «подушкою» між повітрям і природним газом) з боку Німеччини.

Запущений в трубу природний газ витіснить азот з боку Німеччини і заповнить трубу до певного тиску. Це так званий «технологічний газ», необхідний для початку транспортування газу європейським споживачам у жовтні.

Вже ведеться укладання другої лінії газопроводу - прокладено понад 650 км - вона буде введена в дію у наступному році.

Нагадаємо, вчора В.Путін заявив, що заповнення першої нитки трубопроводу «Північний потік» дозволить Росії «піти від диктату транзитних держав».

«Завтра під Виборгом ми почнемо пускати технологічний газ. Це приблизно триватиме місяць. За місяць, наприкінці жовтня - у листопаді, можна буде вже постачати газ споживачам. Що це означає? Це означає, що ми поступово, спокійно, без всяких ривків йдемо від диктату транзитних держав. Ось це і є "вікно в Європу" в енергетиці», - сказав В.Путін.

Як раніше заявляв директор енергетичних програм центру НОМОС Михайло Гончар, навіть якщо вдасться реалізувати всі проекти — і «Північний потік», і «Південний», і Nabuccо, — то переважне становище в умовах конкуренції газових постачань отримає той маршрут, який буде гарантувати мінімальні витрати - а це буде український маршрут.

25 травня голова ВАТ «Газпром» Олексій Міллер заявив, що із запуском «Північного потоку» і «Південного потоку» може скоротитися транзит газу по Україні на 60 млрд кубометрів на рік.

Раніше експерт Центру Разумкова Володимир Омельченко зазначав, що після будівництва першої і другої черг «Північного потоку» обсяги транзиту газу по території України можуть скоротитися із сьогоднішніх 100 млрд до 70-80 млрд кубометрів на рік. При цьому у свої оцінки експерт не закладав запуск «Південного потоку», бо не вірить у реальність його будівництва. На думку В.Омельченка, шанси запуску «Південного потоку» складають лише 40%. Україна сподівається, що Євросоюз підтримає конкуруючий проект Nabucco.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...