Путін заявляє, що Україна в Мінську зобов'язалася забезпечити енергопостачання Донецька і Луганська

25 лютого 2015 в 16:52

На його думку, це прописано в тексті угоди.

Владимир Путин
fotki.yandex.ru/users/iac4x42009

Президент РФ Володимир Путін заявляє, що підписавши Мінські домовленості, київська влада зобов'язалися забезпечити постачання Донецька і Луганська енергією.

"Ми згадували про Мінські угоди, які були не тільки підписані в Мінську зовсім недавно, але й потім зафіксовані у відповідній резолюції Ради Безпеки ООН. Зауважу, що ці Мінські домовленості отримали якість міжнародно-правового акта, і його потрібно дотримуватися", - сказав він на спільній прес-конференції з президентом Кіпру Нікосос Анастасіадісом.

Глава держави заявив, що в Мінських домовленості є положення, що стосується відновлення економіки і соціальної сфери окремих регіонів Донецької і Луганської областей (ДНР і ЛНР).

"У зв'язку з цим, звичайно, і сьогоднішня київська влада, виконуючи це положення, під яким стоїть її підпис, повинна забезпечити енергопостачання цих регіонів", - підкреслив Путін.

При цьому в підписаному в Мінську 12 лютого "Комплексі заходів з виконання Мінських угод" немає прямої вказівки на те, що Київ зобов'язується безоплатно забезпечувати окуповану територію Донбасу енергоносіями.

Так, пункт 8 "визначення модальностей повного відновлення соціально-економічних зв'язків, включаючи соціальні перекази, такі як виплата пенсій та інші виплати (надходження і доходи, своєчасна оплата всіх комунальних рахунків, відновлення оподаткування в рамках правового поля України)".

"В цих цілях Україна відновить управління сегментом своєї банківської системиу районах, охоплених конфліктом, і, можливо, буде створений міжнародний механізм для полегшення таких переказів", - йдеться в документі.

У примітках також закріплено, що держава (Україна) "надає підтримку соціально-економічному розвитку окремих районів Донецької та Луганської областей".

Раніше НАК "Нафтогаз" заявив, що він не має наміру здійснювати додаткову передоплату за постачання россійського газу, поки не отримає гарантій неухильного дотримання контракту з "Газпромом", а також Брюссельського тристороннього протоколу, підписаного представниками Росії, України і Євросоюзу в жовтні 2014 року.

За даними української компанії, російський "Газпром" зменшив постачання газу в Україну до рівня, не нижче передбаченого чинними домовленостями.

"Газпром" звинувачує Київ у відсутності своєчасної передоплати та погрожуює, що, за нинішніх темпів відбору, зможе постачати Україні газ тільки три дні.

Розбіжності між компаніями почалися, коли в Москві заявили, що мають намір поставляти газ в тому числі через пропускні пункти на окупованій території. Київ відмовляєься за свій рахунок постачати на підконтрольні бойовикам території газ, однак у РФ вважають, що він зобов'язаний платити за весь газ, що надходить в країну.

Теги газ Путін
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.15
EUR 29.57
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...