Промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах розпочнеться у 2017 році

Поділитися
© arnoharris.typepad.com
Україна розраховує вже через п'ять років почати видобуток нетрадиційного газу у промислових масштабах. За базовим сценарієм, на родовищах можна буде видобувати близько 15 млрд кубометрів на рік. За оптимістичним сценарієм - "десь у 2020 році" ми забезпечимо всі свої потреби щодо газу.

Промисловий видобуток газу на Юзівській і Олеській площах має початися у 2017 році. Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький на прес-конференції в Києві у середу, 16 травня.

"З урахуванням усіх процедур, до кінця року реально підписати угоди про розподіл продукції (УРП) з Shell і Сhevron (переможцями конкурсів щодо Юзівської і Олеської площ відповідно - ред)", - сказав Ставицький.

За його словами, буріння на Юзівській площі (Харківська та Донецька обл.) має розпочатися вже наступного року, дослідно-промислова розробка - у 2015 році. Роботи на Олеській площі (Львівська та Івано-Франківська обл.), швидше за все, почнуться в 2014 році, дослідно-промислова розробка - у 2016 році.

"...Промислова розробка (обох родовищ - ред.) - це 2017 рік", - уточнив Ставицький.

«Газпром» вважає Юзівську і Олеську ділянки України економічно неефективними

Міністр зазначив, що, за базовим сценарієм, Україна зможе видобувати на Юзівській і Олеській площах 15 млрд куб. м. газу на рік. А оптимістичний сценарій передбачає видобуток в пікові роки близько 50 млрд куб. м. газу

"Оптимістичний сценарій передбачає видобуток у пікові роки близько 50 млрд куб. м газу... За нашими розрахунками, десь у 2020 році ми забезпечимо всі свої потреби щодо газу", - сказав міністр.

За словами Е.Ставицького, Shell та Сhevron мають намір на етапі геологорозвідувальних робіт пробурити близько 5 тис. свердловин на Юзівській та Олеській площах, що перевершує попередні очікування держави.

"Інвестиційні пропозиції переможців конкурсів більш ніж удвічі кращі за показники, які були закладені постановою Кабміну (постанови №1297-1298 від 30 листопада, в яких прописано умови конкурсів на УРП щодо Юзівської та Олеської площ - ІФ)", - зазначив міністр екології та природних ресурсів.

Так, згідно з постановами, мінімальний обсяг інвестицій, які має вкласти інвестор під час геологорозвідувальних робіт Юзівської площі, становить 1,6 млрд грн, Олеської - 1,3 млрд грн.

"У конкурсних пропозиціях переможців ці суми щонайменше вдвічі більші", - наголосив Е.Ставицький.

Міністр повідомив, що за пропозицією Shell та Сhevron частка держави в отримуваній продукції становитиме понад 30%, тоді як мінімальною умовою було 16,5%.

У свою чергу секретар Міжвідомчої комісії з УРП Володимир Ігнащенко зазначив, що в договорах із Shell та Сhevron буде передбачено серйозні економічні санкції за невиконання або несвоєчасне виконання зобов'язань.

Як повідомлялося, переможцями конкурсів на укладення УРП, що видобувається у рамках розробки Юзівської та Олеської площ, стали компанії Shell та Сhevron відповідно.

Україна оголосила конкурси на укладення УРП щодо Юзівської та Олеської площ 23 лютого цього року. Паралельно НАК "Надра України" для створення спільних підприємств, які в майбутньому стануть однією зі сторін УРП, відібрало ТОВ "СПК-Геосервіс" (Київ).

В освоєння Юзівської ділянки, прогнозні ресурси якої оцінюються в 4,054 трлн куб. м газу різних типів, на етапі геологічного вивчення планується залучити не менше ніж 1,6 млрд грн інвестицій та 30 млрд грн на етапі промислової розробки.

В освоєння Олеської ділянки, прогнозні ресурси якої оцінюються в 2,98 трлн куб. м сланцевого газу, на етапі геологічного вивчення планується залучити не менше ніж 1,3 млрд грн інвестицій та 25 млрд грн на етапі промислової розробки.

Заявки на конкурси щодо УРП Юзівської та Олеської площ подали п'ять транснаціональних компаній: на Олеську площу - Shevron та ENI; на Юзівську - Exxon Mоbil, Shell та ТНК-ВР. !zn

Читайте також:

У Держгеонадрах переконані, що через 2,5-3 роки взаємини на ринку газу стануть ринковими

Азаров підтвердив інформацію про компанії, які будуть видобувати сланцевий газ в Україні

«Газпром» вважає Юзівську і Олеську ділянки України економічно неефективними

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі