Прокуратура розраховує притягнути до відповідальності власника "Ельдорадо" за банкрутство "Михайлівського"

Поділитися
Прокуратура розраховує притягнути до відповідальності власника "Ельдорадо" за банкрутство "Михайлівського" © Wikimapia.org
Колишній власник банку втік за кордон.

Прокуратура Києва розраховує залучити до відповідальності власника мережі з продажу побутової техніки та електроніки "Ельдорадо" і ТЦ Gulliver Віктора Поліщука за банкрутство банку "Михайлівський", в якому він раніше володів 92,501% статутного капіталу, повідомив перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко.

"Забрав свої застави (з банку "Михайлівський" – ред) і втік за кордон... Шанс (притягнути до відповідальності Поліщука – ред.) є", – сказав він в ході засідання комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності у вівторок.

Перший заступник прокурора Києва також повідомив, що по цій справі вже заарештований колишній голова правління банку "Михайлівський" Ігор Дорошенко і колишній директор "Інвестиційно-розрахунковий центр" Михайло Канюк, а заступник глави правління банку Денис Панфілов – у розшуку.

Кононенко також допустив, що куратор Нацбанку, який працював у банку з грудня 2015 року, міг знати про незаконні операції, але визнав, що його діяльність ще не досліджена.

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО Андрій Оленчик в ході засідання заявив, що шахрайська схема, за якою працювали з вкладниками банку "Михайлівський", до цих пір застосовується в ряді інших банків, про що Фонд гарантування вже повідомив відповідним органам влади. "Насправді на ринку такі схеми є і в інших банках і ми зараз про це інформує відповідні державні служби і сподіваємося що ці схеми будуть прикриті і не повториться більше трагедія цих 14 тис людей (клієнтів банку – ред.)", – сказав він.

"У людей гроші були вкрадені... Класичний механізм, для цих 14 тис осіб, передбачений законом про систему гарантування вкладів в даній ситуації застосувати не можливо", – додав А. Оленчик.

За його словами, президент доручив створити міжвідомчу робочу групу з вирішення проблеми з вкладниками банку "Михайлівський", але її формування ще не завершене.

Голова підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності рейтингових агентств і електронної комерції Павло Різаненко в ході засідання зазначив, що Нацбанк частково несе відповідальність за те, що трапилося і відзначив важливість доведення розслідування даної справи до конфіскації майна Поліщука.

"Історія успіху пана Поліщука як банкіра в тому, що його за руку до Фонду гарантування і Нацбанку водив Пасенюк, всі знають – з компанії ICU. І переконував всіх, що це діюча ефективна бізнес-модель... допереконувався до збитків держави на 2 млрд грн", – сказав він.

У відповідь на слова Різаненка і щоб уникнути домислів і спекуляцій, група ICU повідомила агентству "Інтерфакс-Україна", що в 2014 році виступала фінансовим консультантом банку "Михайлівський" щодо придбання ним українського банку з іноземним капіталом і частки в капіталі банку з українським капіталом у одного або декількох акціонерів, однак жоден з банків не був придбаний.

В рамках роботи за цим контрактом керуючий партнер ICU М. Пасенюк брав участь у робочій зустрічі з представниками НБУ і банку "Михайлівський", на якій обговорювалися питання про попереднє погодження одного з вищеназваних придбань, а також бізнес-модель банку в сфері споживчого кредитування і кредитних карт після можливого злиття, уточнили в групі.

"Крім участі в вищезгаданої робочої зустрічі, Пасенюк, ні хто-небудь із співробітників не були ініціаторами або учасниками зустрічей між Ст. Поліщуком та представниками НБУ або інших державних органів та установ України. Строк договору про надання консультаційних послуг закінчився в 2014 році. Група ICU ніколи не виступала фінансовим радником особисто Ст. Поліщука", - підкреслили в ICU.

Як повідомлялося, керуючий партнер іг ICU Пасенюк був радником президента України Петра Порошенка при передачі належать главі держави активів незалежний "сліпий траст (blind trust) Rothschild Trust. До призначення головою Нацбанку України Валерія Гонтарєва була співвласницею і головою ради директорів групи "Інвестиційний капітал Україна" (ICU).

У рейтингу 100 найбагатших української редакції Forbes Віктор Поліщук за підсумками 2015 року зайняв 67 місце: за оцінками видання, понад 100 тис кв. м орендних площ могли принести йому річний дохід у розмірі 325-390 млн грн, тоді як мережа магазинів "Ельдорадо" за 2015 рік згенерувала більше 6 млрд грн виручки.

НБУ визнав банк "Михайлівський" неплатоспроможним 23 травня 2016 року і повідомив, що ще 23 грудня 2015 року він присвоїв йому статус проблемного у зв'язку з ризиковою діяльністю. Незважаючи на це, 20 травня 2016 року банк провів операції, за підсумками яких навантаження на Фонд гарантування зросла з 1,6 млрд грн до 2,6 млрд грн.

При цьому Поліщук 19 травня продав свою контролюючу 92,501% частку в ТОВ "Екосіпан", якому належить 100% банку "Михайлівський", групі інвесторів-фізичних осіб, жодна з яких не отримав більше 10%.

Раніше глава НБУ Валерія Гонтарева заявила, що власник банку Віктор Поліщук, якого вона назвала "пройдисвітом", і голова правління Ігор Дорошенко сядуть у в'язницю мінімум на 5 років за те, що робили з "Михайлівським".

Фігуранти справи підозрюються у виведення з банку "Михайлівський" 870 млн грн коштів вкладників та доведенні фінустанови до неплатоспроможності. За даними Нацбанку, вчинені керівництвом "Михайлівського" тільки за один день транзакції на суму близько 1 млрд грн призвели до збільшення навантаження на Фонд гарантування вкладів до 2,6 млрд грн. У НБУ вважають угоди незаконними і мають намір через суд домагатися їх скасування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі