Прокуратура оскаржила домашній арешт екс-голови банку "Михайлівський"

Поділитися
Прокуратура оскаржила домашній арешт екс-голови банку "Михайлівський" Прокуратура оскаржила рішення суду для екс-глави "Михайлівського" © Андрій Товстиженко, DT.UA
Вищу кваліфікаційну комісію суддів України просять дати оцінку діям судді, змінив запобіжний захід Ігорю Дорошенко.

Прокуратура Києва внесла апеляцію на рішення Шевченківського райсуду Києва, що відпустив під домашній арешт колишнього голову правління банку "Михайлівський" Ігоря Дорошенко.

"Суд безпідставно відхилив доводи прокурора, який наполягав на продовженні зазначеній особі запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою, і застосував до нього домашній арешт в нічний час", - повідомляє прес-служба прокуратури на офіційному сайті.

Крім того, прокуратура підготувала лист до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) з проханням дати оцінку діям судді, змінив міру запобіжного заходу підозрюваному.

Раніше глава НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що власник банку Віктор Поліщук, якого вона назвала "пройдисвітом", і голова правління Ігор Дорошенко сядуть у в'язницю мінімум на 5 років за те, що робили з "Михайлівським".

Фігуранти справи підозрюються у виведення з банку "Михайлівський" 870 млн грн коштів вкладників та доведенні фінустанови до неплатоспроможності. За даними Нацбанку, вчинені керівництвом "Михайлівського" тільки за один день (20 травня) транзакції на суму близько 1 млрд грн призвели до збільшення навантаження на Фонд гарантування вкладів до 2,6 млрд грн. У НБУ вважають угоди незаконними і мають намір через суд домагатися їх скасування.

Нагадаємо, 19 травня 2016 року голова правління банку "Михайлівський" Ігор Дорошенко покинув свою посаду. В. о. з 20 травня призначений його заступник Денис Панфілов.

Вже 23 травня Національний банк України 23 травня відніс ПАТ "Банк Михайлівський" до категорії неплатоспроможних і звинуватив його у здійснених 20 травня махінаціях, за підсумками яких навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) зросла з 1,6 млрд грн до 2,6 млрд грн. Нацбанк нагадав, що банк "Михайлівський був визнаний проблемним 23 грудня 2015 року у зв'язку з ризиковою діяльністю, після чого НБУ вів роботу з акціонером і менеджментом щодо врегулювання ситуації.

Згідно з повідомленням регулятора, 20 травня 2016 року В. Дорошенко повідомив, що залишив посаду, і в цей же день банк заявив, що з технічних причин у ньому не працює система "операційний день банку", що унеможливило доступ до куратора операційним даними.

Банк "Михайлівський" зареєстровано 14 червня 2013 року. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2016 року банк "Михайлівський" за розміром загальних активів (2,954 млрд грн) займав 71-е місце в групі українських недержавних банків з 109 чинних в країні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі