Програма уряду загрожує залежністю від імпорту ліків - звернення провідних фармкомпаній

Поділитися
Програма уряду загрожує залежністю від імпорту ліків - звернення провідних фармкомпаній Фармацевти України направили звернення до президента та прем'єра України © expert.ru
Натомість українські фармацевтичні компанії пропонують свої ідеї для коригування програми діяльності уряду.

Програма діяльності уряду, презентована раніше прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, загрожує посиленням залежності України від імпорту дорогих лікарських засобів, а також зниженням темпів розвитку вітчизняної фармгалузі.

Таке переконання висловили десять найбільших фармацевтичних підприємств України в листах до президента та прем'єр-міністра України, коментуючи запропоновані урядом нововведення у фармацевтичній сфері.

Ряд вітчизняних фармацевтичних виробників, які виробляють 90% асортименту ліків українського виробництва і формують 2% ВВП країни, відзначають, що пропозиції Кабміну у фармацевтичній сфері загрожують посиленням залежності України від імпорту лікарських засобів, попаданням на український ринок препаратів сумнівної якості , зниженням темпів розвитку власної фармацевтичної промисловості (втрата робочих місць, зменшення надходжень в бюджет, скорочення робочих місць в супутніх галузях економіки, тощо).

Згідно з підрахунками експертів з провідних фармацевтичних підприємств, частка вітчизняних ліків (в упаковках) на фармацевтичному ринку досягла 73%; їх асортимент становить понад 4500 найменувань.

Також наголошується, що в 2014 українські громадяни купували імпортні ліки майже в 5 разів дорожче, ніж вітчизняні. Загалом, у 2014 середня вартість упаковки ліків вітчизняного виробництва подорожчала на 5,3 грн. - до 18 грн., а імпортної - на 32 грн. (до 83 грн.). В цілому, за останні 10 років експорт препаратів вітчизняного виробництва зріс більш ніж 4 рази з середньорічним темпом приросту 18% в рік, і в 2013 склав 251,1 мільйонів доларів.

У зв'язку з зазначеними побоюваннями, національні виробники пропонують конкретні шляхи подолання кризи у сфері забезпечення населення медикаментами. При цьому, за словами експертів, пропозиції ґрунтуються на законодавстві щодо регулювання обігу лікарських засобів в країнах ЄС, і не суперечать угоді про асоціацію з ЄС.

Читайте також: Міністр охорони здоров'я Олег Мусій: "Лише 5% виробленої в Україні фармацевтичної продукції можна назвати істинно вітчизняною"

З повним текстом колективного звернення до президента та прем'єр-міністра України від таких виробників ліків як "Фармак", "Дарниця", Корпорація "Артеріум", "Київський вітамінний завод", "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", "Лекхім", "Фармекс груп", "Фармастарт" та інших можна ознайомитися за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі