Профспілки назвали новий Трудовий кодекс "рабським законодавством"

29 квітня 2013 в 17:22

Регіонали спробують прийняти новий Трудовий кодекс влітку, за кілька днів до парламентських канікул, коли масові акції ніхто не буде проводити.

shahta_shahter_shaxter_rabochie_ugol.jpg
Керівника профспілки буде призначати роботодавець
dtek.com

Новий проект Трудового кодексу, внесений у парламент регіоналами, скоротить функції і знизить активність профспілок, заявив голова Національного форуму профспілок Мирослав Якибчук.

"Буде масове закриття профспілок на підприємствах або практично будуть залишатися профспілки, які будуть лояльними до роботодавців", - сказав він.

Як пояснив Якибчук, керівника профспілки буде призначати роботодавець.

Він також зазначив, що основні положення попереднього проекту Трудового кодексу збереглися і в новому, зареєстрованому у парламенті. "Вони фактично не зазнали змін", - додав Якибчук.

При цьому він підкреслив, що кодекс "за своїми правами і статтями схожий на рабське трудове законодавство".

Він прогнозує, що документ буде прийнятий за кілька днів до парламентських канікул, "коли відповідно вже народ почне відпочивати, і масові акції ніхто не здійснюватиме".

Якибчук також висловив думку, що "беручи Трудовий кодекс, влада намагається зменшити активність профспілок, просто фактично ліквідувати профспілки як громадську структуру, яка захищає найманих працівників".

Нагадаємо, що народні депутати фракції Партії регіонів Олександр Стоян і Ярослав Сухий внесли у Верховну Раду проект Трудового кодексу. Відповідний законопроект №2902 був зареєстрований 22 квітня. Раніше Верховна Рада VI скликання прийняла в першому читанні проект Трудового кодексу, який не підлягав розгляду парламентом нинішнього скликання.

Читайте також:

Новий Трудовий кодекс продовжує робочий день з 8 до 12 годин

Профспілки вимагають скоротити робочий тиждень в Україні до 35 годин

Протестний потенціал українців може реалізуватися при різкому погіршенні життя

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...