Топ Новини

Продукти можуть подорожчати: уряд готовий відпустити ціни на низку товарів

19 лютого 2013 в 10:01

Чиновники запропонували державі відмовитися від регулювання цін на м'ясо, ковбасу, птицю, яйця, олію.

Супермаркет, продукты
Українцям доведеться звикати до нових цін на м'ясо і яйця

Уряд готує проект постанови про звільнення від державного регулювання цілої низки продуктів, серед яких м'ясо, яйця і соняшникова олія, що може призвести до подорожчання продовольчих товарів, пише "Коммерсант-Украина".

За даними видання, цінове регулювання збережеться лише для найбільш дешевих продуктів. Проект розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Чиновники пропонують виключити зі сфери державного цінового регулювання яловичину, свинину без кістки, філе курки, будь-яке м'ясо іншої птиці, ковбасні вироби вищого сорту, курячі яйця вищої категорії і добірні, олію соняшникову в різній упаковці, крім ПЕТ.

- Уряд вперше за 12 років перегляне споживчий кошик

При цьому МЕРТ планує посилити контроль над молокопереробною галуззю. Якщо на сьогоднішній день під держрегулювання підпадає тільки сир жирністю до 9%, а також сметана до 20% і вершкове масло до 72,5%, то після внесення змін у чинні постанови уряд зможе встановлювати ціни на весь спектр даної продукції.

У міністерстві пояснили, що зміни спрямовані на лібералізацію умов торгівлі в Україні.

"Кабінет міністрів доручив обмежити контроль за цінами на соціально значущі продукти. Щодо дорожчої продукції ціновий контроль запропоновано зняти", - розповів журналістам джерело в МЕРТ.

За його словами, документ вже пройшов узгодження у відповідних міністерствах і відомствах і може найближчим часом бути винесений на розгляд уряду.

Проти ініціативи виступили молокопереробні підприємства. Виробники молочної продукції не можуть погодитися з тим асортиментом, який пропонує міністерство, оскільки він буде охоплювати в середньому 65-78% загального обсягу виробництва, а на багатьох підприємствах складе 85-100%.

При цьому представники підприємств, продукція яких була виведена з переліку об'єктів державного цінового регулювання, схвалили проект постанови.

Читайте також:

Інфляція в Україні в січні-2013 склала 0,2%: подорожчало майже все

Збіднілі українці перейшли з молока і м'яса на капусту і картоплю

Азаров пообіцяв зростання цін в 2013 році

Депутати хочуть винести супермаркети за межі міст

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...