Топ Новини

Продажі "Газпрому" до Європи скорочуватимуться і надалі

14 січня 2013 в 21:25

Продажі "Газпрому", ймовірно, продовжать скорочуватися в 2013 р., у міру того як слабка економічна кон'юнктура буде обумовлювати збереження низького попиту в Європі, на ключовому ринку компанії з продажу природного газу.

gas_gaz_ventel.jpg
Продажі "Газпрому" до Європи продовжать скорочуватися
gazprom.ru

Продажі російського "Газпрому" у 2013 році продовжать скорочуватися, оскільки попит з боку європейських споживачів впаде. Про це повідомляється в доповіді Fitch Ratings.

Зростання споживання газу повернеться до своїх значень тільки в 2014 році. Fitch також прогнозує, що економіка єврозони в поточному році скоротиться на 0,1%, а в 2014 році зростання складе 1,2%.

Продаж газу в Європу - основний бізнес "Газпрому". У другій половині 2012 року компанія отримала від реалізації газу поза Росії 76% загальної виручки. Велика частина палива надходить в Західну Європу, а не в країни колишнього СРСР.

"Зниження обсягів і цін з постачання газу в Європу частково викликано судовими розглядами з боку деяких європейських покупців газу, а також переговорами щодо перегляду цін і послідували компенсаційними виплатами. Це показує, що позиції "Газпрому" в Європі залишаються певною мірою непростими", - вважають експерти Fitch.

Тим не менш, агентство вважає, що ціни і обсяги споживання газу в Європі за угодами "бери або плати" не зазнають значних змін в осяжному майбутньому. На думку Fitch, "Газпрому" доведеться продовжити переговори щодо подальших поступок з тими європейськими покупцями, які можуть мати альтернативні джерела поставок газу.

Раніше стало відомо, що видобуток газу в минулому році в Росії впав на 2,2% до 655 млрд куб. м. У "Газпрому" скорочення склало 5,1% до 482 млрд куб. м. Продажу газу за кордон зменшилися на 8,7% до 186 млрд куб. м.

Читайте також:

"Нафтогаз" скоротив закупівлі російського газу в 2012 році

Росія скоротила постачання газу в Європу і країни СНД

Польща збільшить видобуток газу на 40% для скорочення залежності від "Газпрому"

Росія дасть Україні не знижку на газ, а змінить формулу ціни

 

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...