Продавців зобов'яжуть повідомляти податківцям про дорогі покупки

Поділитися
Податківці хочуть відстежувати дорогі покупки © Андрій Товстиженко, DT.UA
Податківці хочуть таким чином виявляти тих, хто задекларував доходи, набагато менші і не відповідають їх реальним витратам. Тим, кого "зловлять", доведеться сплатити подвійну ставку - 30% з незадекларованої суми.

Державна фіскальна служба (ГФС) України пов'язує появу інформації про наміри уряду запровадити "новий 30%-ний податок" для фізичних осіб з некоректною інтерпретацією урядового законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)".

Як повідомили агентству в прес-службі ГФС, згаданий документ в даний час розробляється Кабінетом міністрів України на основі законопроекту, який вносився на розгляд Верховної Ради попереднього скликання під №5079 з урахуванням поданих до нього зауважень і пропозицій.

Серед складових податкової реформи є запровадження непрямих методів визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО).

"Цей механізм полягає в порівнянні інформації про задекларовані платником (або податковим агентом) доходів і про фактичні витрати платника податків. Для цього передбачається подання продавцями товарів і послуг інформації про значних покупках фізосіб у тому ж порядку, в якому податкові агенти зараз подають дані про доходи, нараховані та виплачені фізичним особам", - пояснили в ГФС.

В ГФС підкреслюють, що таким чином завдяки даним про значні витрати будуть проявлятися платники податків, які раніше ухилилися від декларування та оподаткування частини своїх доходів.

"Саме для прихованих від оподаткування доходів, які в подальшому будуть виявлені і розраховані через непрямі методи, передбачається застосування подвійної базової ставки ПДФО (2 х 15% = 30%). Зазначимо, що подвійний розмір ставки ПДФО і сьогодні застосовується для оподаткування окремих категорій доходів, зокрема, нарахованих як виграш чи приз", - повідомили в ГФС.

У фіскальному відомстві також запевняють, що збільшена ставка податку буде застосовуватися виключно щодо недобросовісних платників податків при виявленні доходів, прихованих від оподаткування.

"Мова йде не про новий податок і не про збільшення бази оподаткування, а про додаткові методи визначення бази оподаткування вже існуючим податком", - підкреслюють в ГФС.

Для забезпечення балансу прав платників податків, ще до введення непрямих методів всім фізособам буде запропоновано разове добровільне декларування готівкових коштів і майна із звільненням від будь-яких санкцій, навіть якщо майно було придбано за рахунок неоподатковуваних раніше доходів.

"тобто, це - так звана податкова амністія для громадян, яка дозволить встановити точку відліку активів фізосіб на момент введення непрямого методу контролю сплати податків. Дані разових декларацій надалі будуть враховуватися при порівнянні доходів і витрат, убезпечить сумлінних платників податків від необхідності щоразу підтверджувати джерела доходів, за рахунок яких здійснюються вартісні покупки", - підкреслили в прес-службі.

Читайте також: Кабмін запропонував утричі скоротити податки на зарплатню

В ГФС відзначають, що метод контролю доходів і витрат громадян широко застосовується у багатьох країнах з розвиненою економікою і є ефективним інструментом протидії корупції та ухилення від оподаткування.

В даний час, зазначений законопроект доопрацьовується Міністерством фінансів України і буде внесений на розгляд Верховної Ради України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі