Топ Новини

Про розвиток ситуації навколо спроб дискредитації і рейдерського захоплення компанії «Оранта»

1 серпня 2012 в 09:36
Компанія «Оранта» виклала своє бачення прихованих від очей громадськості механізмів реалізації акції щодо масштабної дискредитації компанії, що триває протягом останніх кількох тижнів, і далекосяжних планів стосовно її подальшого рейдерського захоплення.

Заява Правління НАСК «Оранта»

Як відомо, 26 липня компанія «Оранта» провела спеціальну прес-конференцію для ЗМІ, на якій виклала своє бачення прихованих від очей громадськості механізмів реалізації акції щодо масштабної дискредитації компанії і далекосяжних планів стосовно її подальшого рейдерського захоплення. Компанія НАСК «Оранта» висловила припущення, що організаторами рейдерської атаки узгоджено виступили WEST MIDLANDS HOLDINGS CORP., ТОВ «Інвестиційна група «ІНЕКО» і ТОВ «Контекст-Медіа», і попросила МВС України перевірити факти, які опинилися в її розпорядженні.

Характерно, що вже наступного дня всі ймовірні фігуранти рейдерської атаки фактично зізналися у скоєному, як повідомляє газета «Комерсант-Україна» у замітці «Оранта» потребує захисту» від 27.07.12 р. Так, зокрема, у ТОВ «Контекст-Медіа» підтвердили, що агентство «діє в інтересах одного з акціонерів і має в своєму розпорядженні документи про реальний стан справ у компанії, яку вони намагаються довести до споживачів». Наскільки можна судити, цим акціонером є кіпрська компанія BACKWOOD HOLDINGS LIMITED, яка спочатку була підконтрольна М.Лагуну, а згодом перейшла під мандат компанії ТОВ «ІстВан», заснованої В.Пінчуком.

Правління НАСК «Оранта» у зв'язку з цим вважає за необхідне зазначити таке:

По-перше, викликають подив настільки специфічні «інтереси акціонера», який наймає спеціальну PR-структуру для публікації анонімних наклепницьких матеріалів про «реальний стан справ» в компанії, яка належить самому цьому акціонеру. Причому ні про які документи, які розкривають «реальний стан справ у компанії» в цих так званих "рекламних матеріалах" мова не йде.

По-друге, BACKWOOD HOLDINGS LIMITED «реальний стан справ» у НАСК «Оранта» не тільки добре відомий, але і, більше того, він сам в особі своїх представників брав багаторічну та активну участь у формуванні цього самого «реального стану справ».

Спочатку у Наглядовій раді НАСК «Оранта» були представники М.Лагуна - член Наглядової ради «Дельта Банку» С.Сулімов і голова Ради Директорів «Дельта Банку» Є.Попова. Тим же М.Лагуном було ініційовано призначення на посаду директора фінансово-економічного Департаменту НАСК «Оранта» О.Яременко. Таким чином, фінансову політику компанії через Наглядову раду та фінансово-економічний Департамент реалізовували і контролювали представники BACKWOOD HOLDINGS LIMITED.

Потім, з серпня 2010 р. представником BACKWOOD HOLDINGS LIMITED у складі Наглядової ради НАСК «Оранта» став фінансовий директор компанії ТОВ «ІстВан» А.Дудник, а заступником голови Правління НАСК «Оранта» з фінансових питань став начальник Управління контролінгу ТОВ «ІстВан» С.Волков. За час керівництва фінансовим блоком НАСК «Оранта» С.Волков звів нанівець усі зусилля попередників. Вперше в новітній історії НАСК «Оранта» був зірваний бюджетний процес і не розроблена фінансова модель роботи компанії, що призвело до регулярних зривів графіка фінансування дирекцій і запланованих термінів робіт по централізації бек-офісних функцій компанії.

У червні 2011 р. С.Волков, який розвалив довірену йому роботу до такого ступеня, що йому висловили недовіру і керівники дирекцій, і Правління компанії, і члени Наглядової ради, змушений був написати заяву про звільнення. Але й після цього заступник голови Наглядової ради НАСК «Оранта» А.Дудник на його вимогу отримував з компанії щоденні платіжні календарі аж до останнього дня роботи у Наглядовій раді НАСК «Оранта». Наскільки відомо, Наглядову раду НАСК «Оранта» А.Дудник покинув добровільно в лютому 2012 р., нікому в компанії не пояснивши мотиви свого рішення. Однак, фактично, вже з червня 2011 року представник BACKWOOD HOLDINGS LIMITED А.Дудник самоусунувся від роботи в Наглядовій раді НАСК «Оранта». Так, з тридцяти п'яти проектів рішень Наглядової ради HACK «Оранта», які протягом цього часу було внесено на розгляд Наглядової ради, А.Дудник проголосував і підписав тільки три. Щодо інших проектів рішень Наглядової ради з боку А.Дудника взагалі не було жодної реакції: він і не погоджував ці рішення, і не заперечував проти них, і не утримувався. Практично, А.Дудник заблокував роботу Наглядової ради компанії в цей період.

Тому «реальний стан справ» у компанії «Оранта» представники BACKWOOD HOLDINGS LIMITED не тільки бачили в щоденному режимі, а й активно формували. У світлі цього мотиви BACKWOOD HOLDINGS LIMITED найняти ТОВ «Контекст-Медіа» для того, щоб розв'язати розгнуздану наклепницьку кампанію проти власного активу, та ще й платити за це гроші, та ще й використовувати для цього якісь, ймовірно, викрадені в компанії «Оранта» документи, виглядають більш ніж дивно.

Далі, факт того, що вони «діють в інтересах» BACKWOOD HOLDINGS LIMITED, визнали і ТОВ «Інвестиційна група «ІНЕКО», і WEST MIDLANDS HOLDINGS CORP. При цьому залишається незрозумілим, як поєднуються інтереси BACKWOOD HOLDINGS LIMITED, для якого і ТОВ «Інвестиційна група «ІНЕКО», і WEST MIDLANDS HOLDINGS CORP. «намагалися отримати копію аудиторського звіту» від НАСК «Оранта», і намір «ІНЕКО» «консолідувати акції СК «Оранта», причому, наскільки можна судити з повідомлення «Інтерфакс-України» від 17.07.12 р., більше 50% всіх акцій НАСК «Оранта».

Виходить, що ці понад 50% акцій НАСК «Оранта» повинні бути консолідовані також в інтересах BACKWOOD HOLDINGS LIMITED? Якщо це не спроба рейдерського захоплення компанії «Оранта» одним з акціонерів за допомогою найнятих ним рейдерських структур, то що?

Втім, протиріч у заявах ТОВ «Інвестиційна група «ІНЕКО» і WEST MIDLANDS HOLDINGS CORP. вистачає. Так, обидві компанії прагнуть отримати для BACKWOOD HOLDINGS LIMITED якийсь аудиторський звіт. Як вже було сказано вище, BACKWOOD HOLDINGS LIMITED був акціонером компанії протягом трьох останніх років. При цьому він брав участь у двох щорічних зборах акціонерів, де аудована звітність подавалася акціонерам і затверджувалася ними. Викликає подив позиція представників BACKWOOD HOLDINGS LIMITED, коли на зборах акціонерів НАСК «Оранта» 20.04.2011 р. вони, спільно з іншими акціонерами, які перебувають під мандатом ТОВ «ІстВан», проголосували проти приведення статутних документів компанії у відповідність до вимог Закону України «Про акціонерні товариства». Це, щонайменше, дивна позиція для співвласників компанії.

Відповідно до законодавства в лютому 2012 р. Правління НАСК «Оранта» ініціювало проведення щорічних зборів акціонерів за підсумками 2011 р. У результаті бездіяльності представників BACKWOOD HOLDINGS LIMITED рішення про скликання цих зборів не було прийнято.

Правління НАСК «Оранта» висловлює здивування фактом наполегливого бажання ТОВ «Інвестиційна група «ІНЕКО» і WEST MIDLANDS HOLDINGS CORP. стати акціонерами компанії, яка, якщо вірити ТОВ «Контекст-Медіа» «перебуває в тяжкому становищі»? Більше того, майбутні акціонери, якщо їм доведеться такими стати, роблять все для того, щоб компанія, акціями якої вони так хочуть заволодіти, дійсно почала відчувати ті чи інші складнощі у повсякденній діяльності? Це теж «в інтересах» BACKWOOD HOLDINGS LIMITED?

«Комерсант-Україна» в цій же замітці зазначає, що подібні проблеми, пов'язані зі спробами недружнього поглинання, компанія відчувала в 2008-му і в 2010-му роках. Це правда. В кінці 2008-го - початку 2009-го з «Оранти» йшов М.Аблязов, а в 2010-му структури, контрольовані М.Лагуном, перейшли під мандат ТОВ «ІстВан». Що відбувається зараз, покаже недалеке майбутнє. При цьому НАСК "Оранта" виконувала свої зобов'язання і в 2008-му, і в 2009-му, і в 2010-му, і в 2011-му, і в 2012-му. Вона буде також відповідально і сумлінно виконувати свої зобов'язання і в 2013-му та в усі наступні роки. Також як протягом усіх 90 років своєї історії. Незважаючи на будь-які спроби їй перешкодити.

Правління НАСК «Оранта» заявляє, що компанія буде і надалі послідовно захищати свою репутацію і інтереси своїх акціонерів всіма законними способами.

Правління НАСК «Оранта»

Україна, м. Київ, вул. Жилянська, 75

тел.: (044) 537-58-00

факс: (044) 537-58-83

e-mail: oranta@oranta.ua

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...