Приватизація теплової генерації прискорить реформи в енергетиці та вуглепромі

3 листопада 2011 в 13:11
Приватизація теплової генерації прискорить проведення реформ в енергетиці і вугільній промисловості.
kievenergo_080.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це заявив аналітик інвестиційної компанії Dragon Capital Денис Саква, аналізуючи умови запланованої на кінець листопада приватизації 45,103% акцій «Західенерго» і 25% акцій «Київенерго».

«Умов багато, але їх не можна назвати такими, що обмежують участь інвесторів із двох причин. По-перше, тільки 70% постачань має припадати на українське вугілля, а не 100%, як очікувалося раніше. По-друге, мова йде не про видобуток власного вугілля, як стверджувалося раніше, а про придбання його на внутрішньому ринку», — зазначив він.

На його думку, в принципі, будь-яка велика компанія, у якої є кошти на купівлю теплової генерації в Україні, може дозволити собі купувати вугілля на внутрішньому ринку, тим більше що ціна його нижча, ніж, наприклад, у сусідній Польщі. «Цей захід приймається скоріше на майбутнє — рано чи пізно у нас виникне ринок вугілля, ціни на нього зростуть і тоді потрібно буде забезпечувати його збут», — вважає він.

Як повідомлялося, 5 жовтня Фонд держмайна опублікував умови приватизації 45,103% акцій «Західенерго» і 25% акцій «Київенерго». Стартова ціна виставлених на продаж держпакетів акцій «Західенерго» склала 1,932 млрд грн, «Київенерго» — 432,305 млн грн.

Приватизаційні конкурси відбудуться 25 листопада 2011 року. У них зможуть брати участь тільки інвестори, що працюють у сфері енергетики. Причому потужності компаній-претендентів повинні становити не менше 30% потужностей приватизованих компаній. Окрім того, покупець
генерації зобов'язаний забезпечити підприємства постачанням вугілля, не менше 70% якого — з українських шахт.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...