Приплив валюти в Україну від експорту електроенергії у 2012 році може скласти 550 млн доларів

25 жовтня 2012 в 10:03
Україна за 9 міс. поточного року збільшила обсяги експорту електроенергії майже на 70% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 7,15 млрд кВтг.
opora_LEP_energo_electrichestvo_5.jpg
Новоклімов Дмитро

За прогнозами ІК Dragon Capital, обсяг експорту електроенергії з України в 2012 році досягне близько 10 млрд кВтг, - таку думку висловив старший аналітик інвестиційної компанії Dragon Capital Денис Саква.

Україна за 9 міс. поточного року збільшила обсяги експорту електроенергії майже на 70% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 7,15 млрд кВтг. На думку аналітика, таке зростання обумовлене двома факторами: по-перше, рішенням уряду про купівлю  електроенергії для експорту за оптовою ринковою ціною без урахування дотаційних сертифікатів, по-друге, прагненням експортера максимально завантажити вугіллям блоки теплових електростанцій.

"Скасування дотаційних сертифікатів, безумовно, пішло на допомогу експорту електроенергії, - зазначив Саква. - Зараз ціна української електроенергії не дозволяє її експортувати з прибутком".

Однак, на думку аналітика, експорт електроенергії фактично дозволяє побічно експортувати українське вугілля. В умовах зниження внутрішнього попиту на вугільну продукцію, експорт 10 млрд кВтг електроенергії дасть можливість реалізувати близько 4 млн т вугілля.

До того ж експорт електроенергії позитивно позначається на зовнішньоторговельному балансі України - виручка від експорту за підсумками року може скласти близько 550 мільйонів доларів.

Як повідомлялося, за підсумками 9 міс. 2012 року виробництво електроенергії в Україні склало майже 146 млрд кВтг, експорт електроенергії збільшився порівняно з аналогічним періодом 2012 р. на 68,9%, до 7 млрд 155,8 млн кВтг.

За підсумками 2011 р. експорт електроенергії з України склав 6,322 млрд кВтг на суму 0,5 млн.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...