Топ Новини

Приплив валюти в Україну в лютому різко зріс

26 березня 2013 в 10:41

Позитивне сальдо платіжного балансу за підсумками лютого склало 1,29 млрд доларів, тоді як у січні - учетверо менше.

dollari_strelka.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA
Профіцит платіжного балансу в Україні фіксується другий місяць поспіль. Про це пише "Коммерсант-Украина" з посиланням на дані Нацбанку.

За інформацією Нацбанку, позитивне сальдо платіжного балансу за підсумками лютого склало 1,29 млрд доларів, тоді як у січні - вчетверо менше (397 млн доларів). Таких високих показників платіжного балансу не фіксувалося ні в цьому, ні в минулому році.

Завдяки цьому НБУ безболісно виплатив у лютому два транші МВФ на загальну суму 740 млн доларів, а також наростив золотовалютні резерви на 363 млн доларів, пише видання.

Як повідомляється, поліпшення платіжного балансу відбулося на тлі погіршення ситуації з рахунком поточних операцій - якщо в січні цей показник був позитивним, то в лютому відтік валюти по цій статті склав 967 млн доларів. Це пов'язано з різким зростанням імпорту товарів у країну з 5,69 млрд доларів до 6,67 млрд доларів.

Таку динаміку в НБУ пояснюють різким попитом на медикаменти (+51,2%) у зв'язку зі зміною з березня процедури ліцензування імпортних ліків. У лютому зросли й обсяги експорту українських товарів за кордон - з 5,2 млрд доларів до 5,43 млрд доларів.

В аналітичному звіті НБУ зазначається, що в лютому вперше з початку минулого року спостерігалося зростання виробництва в металургії (+3,1%).

Значний приплив валюти в лютому був зафіксований на фінансовому рахунку - 2,26 млрд доларів. В першу чергу це пов'язано з євробондами - на початку лютого Україна розмістила десятирічні папери на 1 млрд доларів з прибутковістю 7,625% річних.

У той же час із зовнішніх виплат Мінфіну довелося повернути лише невеликий транш МВФ 190 млн доларів). Значними були і розміщення компаній реального сектору - підприємства залучили в лютому кредитів на 1,26 млрд доларів при погашенні на 840 млн доларів. Лише фінансовий сектор продовжив скорочувати обсяг своєї зовнішньої заборгованості (-437 млн доларів).

Ще одна причина поліпшення сальдо фінансового рахунку - приплив валюти за статтею "інший капітал", де основним чинником, що впливає на динаміку капіталу, є товарні кредити. Якщо у січні в цій статті фіксувався відтік на 790 млн доларів, то минулого місяця приплив валюти склав 648 млн доларів. При цьому обсяг закупівлі готівкової валюти населенням у лютому зріс з 145 млн доларів до 381 млн доларів.

Читайте також:

Експорт товарів з України вперше за 4 роки перевищив імпорт

Уряду потрібно підтримувати всі експортні галузі, а не окремі з них, - Пасхавер

Україна хоче наростити експорт агропродукції до $ 22 млрд

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...