Топ Новини

Президент Янукович ввів в експлуатацію верхню водойму найбільшої в Європі Дністровської ГАЕС

26 жовтня 2012 в 14:09
Головними подіями заходів стало заповнення верхньої водойми Дністровської ГАЕС і підключення нової повітряної лінії Дністровська ГАЕС - Бар на підстанції "Бар" (Вінницька обл.) в Об'єднану енергетичну систему України.
yanukovich 33941.jpg
president.gov.ua

Президент України Віктор Янукович в режимі відеоконференції ввів в експлуатацію верхню водойму Дністровської гідроакумулюючої електростанції і повітряну лінію електропередачі напругою 330 кВ Дністровська ГАЕС - Бар для видачі потужностей ГАЕС.

Урочисті заходи за участю президента України Віктора Януковича, міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка, гендиректора ПАТ "Укргідроенерго" Ігоря Сироти та директора НЕК "Укренерго" Анатолія Ходаківського проходили в НЕК "Укренерго", на Дністровській ГАЕС і підстанції "Бар". Між цими майданчиками в режимі реального часу було організовано супутникова телезв'язок, а трансляцію заходів у прямому ефірі вів телеканал "Перший національний".

Головними подіями заходів стало заповнення верхньої водойми Дністровської ГАЕС і підключення нової повітряної лінії Дністровська ГАЕС - Бар на підстанції "Бар" (Вінницька обл.) в Об'єднану енергетичну систему України.

Введення в експлуатацію верхнього водоймища Дністровської ГАЕС забезпечить додаткове виробництво електроенергії понад 1 млрд. кВт/год. Крім того це дозволить надалі запустити ще два гідроагрегати Дністровської ГАЕС.

Робота Дністровської ГАЕС забезпечить надійну роботу атомних електростанцій, дозволить підвищити якість виробленої електроенергії за частотою, істотно підвищити надійність енергопостачання і розширити експортні можливості енергосистеми держави.

Дністровська ГАЕС потужністю 2268 МВт (7 гідроагрегатів по 324 МВт кожний) в генераторному режимі і 2947 МВт у насосному є унікальною і найпотужнішою в Європі. Вона призначена для використання як джерело енергії в період пікової потужності споживання (вечірній і ранковий піки навантаження). Енергокомплекс Дністровської ГАЕС складається з 7 гідроагрегатів, які вводять в експлуатацію по черзі. До складу 1-ї черги ГАЕС входять 3 гідроагрегати, перший з яких введено в промислову експлуатацію в кінці 2010 року.

Дністровська ГАЕС має забезпечити надійну роботу атомних електростанцій, дозволить підвищити якість виробленої електроенергії за частотою, істотно підвищити надійність енергопостачання і розширити експортні можливості енергосистеми держави.

Нова повітряна лінія 330 кВ Дністровська ГАЕС-Бар з реконструкцією ПС 330 кВ "Бар" довжиною 73,8 км побудована для забезпечення видачі потужності Дністровської ГАЕС. Проект будівництва є компонентом Проекту передачі електроенергії, реалізація якого здійснюється за рахунок коштів Міжнародного Банку реконструкції та розвитку.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...