Топ Новини

Президент ветував закони про пільги для IT-бізнесу

21 червня 2012 в 14:35
Януковичу не сподобалося введення спеціального режиму нарахування та сплати єдиного соцвнеску за галузевою ознакою. Також президент пропонує скасувати зниження до 5% ставки податку на доходи фізосіб для працівників IT-індустрії.
depozitariy_30.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент України Віктор Янукович повернув до Верховної Ради на доопрацювання прийняті 24 травня 2012 закони про податкові пільги для IT-індустрії.

Пропозиції глави держави до відповідних законів опубліковані на офіційному сайті парламенту.

Так, у законі про держпідтримку розвитку індустрії програмної продукції (законопроект № 8267) президенту не сподобалося введення спеціального режиму нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за галузевою ознакою, оскільки це є порушенням Конституції, рівності суб'єктів підприємництва їх рівності перед законом. Крім того, впровадження запропонованого законом механізму призведе до втрат Пенсійного фонду (ПФ) до 6 млрд грн на рік.

Збентежило Януковича і пропоноване законом положення за розрахунком з 1 січня 2013 року по 31 грудня 2022 єдиного соціального внеску виходячи з кількості днів, відпрацьованих працівником у звітному періоді. У зв'язку з цим президент пропонує виключити із закону частину другу статті 6, пише ЮрЛіга.

Також президент вважає за необхідне визначити в законі суб'єкти господарювання індустрії програмної продукції, на які поширюється державна підтримка.

Закон про внесення змін до ПК щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції (законопроект № 9744), на думку Януковича, не містить чіткого визначення товарів і продукції, операції з поставки яких передбачається звільнити від оподаткування податком на додану вартість. Визначення терміна «програмна продукція» відсутня і в Податковому кодексі, і в самому законі. При таких обставинах неможливо і чітко окреслити коло операцій, на які поширюється пропонована податкова пільга, тому президент запропонував визначити цей термін у законі.

Крім того, президент зазначив, що пропоновані процедури адміністрування встановлюваного режиму оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції є складними для бізнесу і містять корупційні ризики, і запропонував утриматися від введення додаткових підстав для проведення органами ДПСУ документальних позапланових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, а також від отримання відповідного висновку Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України.

Янукович також вважає неприйнятним зниження ставки податку на доходи фізичних осіб для працівників суб'єктів індустрії програмної продукції до 5% і пропонує виключити із закону ці норми.

Нагадаємо, 24 травня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закони "Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції" та "Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції". Зміни передбачали введення 5% ставки ПДФО (податок на доходи фізосіб), 5% податку на прибуток, звільнення від ПДВ тільки безпосередньо розробляється українськими суб'єктами програмної індустрії продукції. Спеціальний режим оподаткування буде діяти з 1 січня 2013 року по 1 січня 2023 року.

Читайте також:

Кабмін скасує митні пільги на мільярди гривень

Податкові пільги для легпрому не змінили ситуацію в галузі

Кабмін роздумує про скасування пільг при оподаткуванні імпорту ліків

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...