Президент Узбекистану скасував сплату збору за купівлю українських автомобілів

9 січня 2012 в 09:40
Президент Узбекистану Іслам Карімов своєю постановою з 1 січня 2012 року скасував сплату збору до Республіканського дорожнього фонду за придбання та тимчасове ввезення на територію республіки нових автівок виробництва України і Росії. Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на міністерство фінансів республіки.
avto_avtoprom_zaz_slavuta_lanos.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Відповідно до документа, від сплати цього збору звільняються громадяни, що купують автомобілі у спеціалізованій торговельній мережі.

Згідно зі встановленими правилами, збір за придбання і тимчасове ввезення автотранспортних засобів сплачується при їх реєстрації в органах МВС Узбекистану у випадках отримання у власність автотранспортних засобів на підставі договору купівлі-продажу, міни, дарування, безоплатної передачі, а також інших не заборонених законодавством угод.

Ставки збору розраховуються залежно від потужності придбаного автомототранспортного засобу - у відсотках від мінімальної заробітної плати (мзп) за кожну кінську силу залежно від терміну експлуатації.

На даний момент ставка збору за автівку з терміном експлуатації до 3-х років становить 10%, від 3-х до 7 років включно - 7%, понад 7 років - 5%. Розмір мзп в Узбекистані зараз становить 62 920 сумів (35 доларів за курсом ЦБ Узбекистану, 1 долар - 1796,22 сума).

При цьому розмір збору повинен бути не менше 20% від ціни придбання - в автобусах до 40 посадкових місць і вантажних автотранспортних засобах з вантажопідйомністю до 20 тонн; 6% від ціни придбання - щодо інших автотранспортних засобів.

За оцінкою офіційних дилерів, що діють в республіці, скасування зазначеного збору не здійснить істотного впливу на зниження цін на імпортовані до Узбекистану автомобілі.

За різними оцінками, обсяг продажів нових іномарок в Узбекистані в даний час складає близько 3-6 тисяч одиниць на рік при потенційному обсязі ринку у 150 тисяч одиниць на рік.

Разом з тим, на думку офіційних автодилерів, у вирішенні проблем, пов'язаних з торгівлею новими іномарками на ринку Узбекистану не вирішена основна проблема - конвертація отриманої виручки, а також високі імпортні мита і акцизи, введена заборона на споживче кредитування автівок іноземного виробництва.
 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...