Президент схвалив посилення повноважень адвокатів

9 серпня 2012 в 13:02
Підписаний закон розширює існуючі види адвокатської діяльності, посилює професійні права адвокатів та їх гарантії, забороняє втручання в адвокатську таємницю і визначає ефективні механізми її захисту.
notarius__DSC6212.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент Віктор Янукович у четвер, 9 серпня, підписав закон № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Нагадаємо, що за відповідний президентський законопроект № 10424 Верховна Рада проголосувала в другому читанні і в цілому 5 липня.

Закон, зокрема, передбачає створення системи органів адвокатського самоврядування та визначення їх повноважень. Вищими органами адвокатського самоврядування в державі затверджується з'їзд адвокатів України, а в регіонах - відповідні конференції адвокатів. Крім того, передбачається формування ревізійних комісій адвокатури регіонів та Вищої ревізійної комісії адвокатури.

Проект закону також передбачає створення Національної асоціації адвокатів України, яка покликана об'єднати всіх представників цієї професії в єдину організацію, яка буде служити гарантією незалежної діяльності адвокатури.

Закон розширює існуючі види адвокатської діяльності, посилює їх професійні права та їх гарантії, визначає зміст адвокатської таємниці та ефективні механізму її захисту.

Новий закон передбачає розширення професійних прав і гарантій адвоката. Зокрема, прямо забороняється втручання в адвокатську таємницю, виключається проведення слідчих і негласних слідчих дій стосовно адвокатів та їх помічників. Закон забороняє будь-яким чином впливати на адвоката, втручатися в його професійну діяльність, у тому числі органам державної влади та місцевого самоврядування.

Закон також передбачає посилення ролі адвокатського запиту. Зокрема, встановлюється адміністративна відповідальність і фінансові санкції для чиновників за ненадання інформації на запит адвоката.

Затверджений закон передбачає створення та функціонування єдиного Реєстру адвокатів України та іноземних держав (ведеться Радою адвокатів). Інформація, внесена до цього реєстру, буде відкритою і буде доступна на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України.

Крім того, як прокоментував підписання радник президента, керівник головуправління з питань судоустрою Андрій Портнов, "з метою забезпечення права на правову допомогу кожної людини передбачається можливість надання адвокатом правової допомоги за рахунок держави". За словами Портнова, це, в комплексі з уже прийнятим КПК і законом про безкоштовну правову допомогу стане належною законодавчою основою для захисту прав та інтересів громадянина.

Нагадаємо, згідно з законом безкоштовна правова допомога надається кожному громадянину в разі затримання за підозрою у скоєнні злочину або в разі застосування адміністративного затримання або адміністративного арешту.

«Закон набуває чинності  з моменту його опублікування, тобто через кілька днів українські адвокати отримають якісно нові повноваження, нові функції і нову систему гарантування їх незалежності», - заявив Портнов.

Нагадаємо, на початок 2012 року, за даними реєстру адвокатів, в Україні налічувалося близько 32 тис. представників цієї професії.

Читайте також:

В процесі народження процесу


На шляху до безоплатної правової допомоги

Українська адвокатура

Янукович створив робочу групу, яка за два місяці повинна реформувати і прокуратуру і адвокатуру

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...