Топ Новини

Прем'єр Греції попередив про можливість дефолту у найближчі три місяці

5 січня 2012 в 07:21
Прем'єр-міністр Греції Лукас Пападімос попередив про можливість дефолту країни вже у найближчі три місяці, повідомляє в середу прес-служба прем'єра.
greece_4065708384_76afb2f631_b.jpg
flickr.com

Греція намагається забезпечити 130-мільярдний пакет допомоги європейських партнерів, щоб обслуговувати зовнішній борг, який сягає 160% ВВП. У березні країні належить погасити облігації на 14 мільярдів євро. У середині січня розпочинаються перемовини з "трійкою" кредиторів (Єврокомісія, ЄЦБ і МВФ).

"Без угоди з "трійкою" і подальшого фінансування Греції у березні загрожує неконтрольований дефолт", - сказав Л.Пападімос на зустрічі з профспілками, які він намагається переконати у необхідності подальшого зниження зарплат і послабленні регулювання на ринку праці.

"Якщо ми не проведемо необхідні скорочення, зрозуміло, що ми не можемо очікувати від інших країн ЄС та міжнародних організацій продовження фінансування країни, яка не пристосовується до реальності і не бореться зі своїми проблемами. Якщо це станеться, якщо фінансування з боку наших партнерів перерветься, тоді наслідки будуть по-справжньому трагічними для доходу працівників, а безробіття підвищиться ще більше", - додав Л.Пападімос. За його словами, "трійка" вимагає знизити вартість робочої сили, щоб збільшити продуктивність і конкурентоспроможність грецької економіки.

Як очікується, грецький уряд оголосить найближчим часом про нове перевищення переглянутих вже п'ять разів цільових показників бюджетного дефіциту на 2011 рік. При остаточній погодженій з кредиторами цифрі у 9% ВВП дефіцит може виявитися ближче до 10% ВВП, тобто всього на половину відсоткового пункту нижче, ніж у 2010 році.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...