Позичальникам стане складніше не повертати банку кредит

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Прийнятий Радою закон унеможливлює використання недобросовісними боржниками процедури визнання недійсними договорів для подальшого виведення майна з-під застави банку.

Верховна Рада України 2 жовтня ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов'язань» (законопроект № 11029 від 25 липня).

Зміни вносяться в Господарський, Цивільний та Господарський процесуальний кодекси України, закони «Про виконавче провадження», «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Так, Цивільний кодекс доповнено ст. 1057-1, згідно з якою суд за заявою кредитора зможе накладати арешт на майно, надане в якості застави позичальником або його поручителем в рамках визнаного недійсним кредитного договору. Арешт може бути знятий, якщо протягом 30 днів з моменту набрання чинності судового рішення позичальник поверне банку суму, встановлену судом. Якщо позичальник не встигне погасити заборгованість, кредитор зможе звернутися до суду з позовом про стягнення арештованого майна. Крім того, раніше визнання договору недійсним звільняло позичальників від сплати відсотків. Тепер же це стане неможливим.

При цьому арешт на заставне майно буде застосовуватися не тільки до юросібі фізичних осіб-підприємців, а й до боржників-фізичних осіб (відповідну поправку на стадії підготовки до другого читання вніс НБУ).

Ця норма унеможливить використання недобросовісними боржниками процедури визнання недійсними договорів для неправомірного виведення майна з-під застави банку.

- Найбільш злісні банківські боржники сидять у Верховній Раді

Крім того, прийнятий закон вирішує питання зменшення комісійних, які беруть компанії, що займаються примусовим продажем конфіскованих за рішенням суду застав - змінами комісійні знижені у три рази, з 15 до 5% вартості реалізації майна. Завдяки цій нормі будуть зменшуватися як витрати боржників, так і рівень проблемної заборгованості: тепер на погашення боргу буде направлятися більше коштів, одержаних від продажу майна боржника.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ZN.UA голова НБУ Сергій Арбузов заявляв, що Нацбанк дуже турбує ситуація, що склалася в сфері виконавчого провадження. Як пояснив Арбузов, за підсумками примусового продажу нерухомості на аукціонах банки втрачали до 50% від вартості застави, в результаті чого банк залишається з непогашеним кредитом, а клієнт - з непогашеним боргом. !zn

Читайте також:

Українці заборгували банкам майже 190 мільярдів гривень

Позичальникам стане невигідно вимагати недійсності кредитного договору

Колектори хочуть легалізувати свій бізнес і навіть готові обмежити свої можливості

Арбузов: За неправосудні рішення суддів треба притягати до відповідальності

Іноземних інвесторів відлякує від України безкарність недобросовісних позичальників

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі