Позичальникам можуть дозволити відповідати перед банками лише заставним майном

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Претензії банків до боржників пропонують обмежити лише сумою заставного майна.

Депутати хочуть обмежити претензії банків до клієнтів лише сумою від реалізації застави. Банкіри ж попереджають - таке нововведення призведе або до замороження кредитування фізосіб, або до суттєвого підвищення ставок та першого внеску.

Про це йшла мова під час публічних дебатів «Зміни правил споживчого кредитування: в інтересах банків чи в інтересах клієнтів?», які провела ГО «Ліга фінансового розвитку» за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP і тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

Зокрема народний депутат Юрій Полунєєв, коментуючи відповідне положення законопроекту «Про споживче кредитування» (№9593), автором якого він є, зауважив, що адекватна оцінка застави, прогноз можливих економічних ризиків – це, передусім, обов’язок кредитора, «суть банківської діяльності».

У свою чергу голова комітету по контролю над банківськими установами у складі ВГО «СГОУ «Народна Рада» Михайло Стрельніков додав, що така ініціатива, - данина стандартам Базельського комітету, а її імплементація сприятиме більш якісній кредитній політиці банків, зменшенню ризиків у системі.

На думку ж банкірів таке нововведення призведе або до замороження кредитування фізосіб, або до суттєвого підвищення ставок за іпотечними, авто- та споживчими кредитами, або ж підвищення порогу першого внеску, наприклад, з 30% до 50%.

Банкіри пояснюють такі наслідки саме тим, що якраз у кредитних ставках банки закладають всі свої ризики. Так, голова правління «ОТП Банку» Дмитро Зінков вважає небезпечним обмеження вимог банку до клієнта сумою від реалізації застави, з огляду, зокрема, на неефективну роботу державної виконавчої служби. Адже непоодинокими є випадки, коли заставне житло продається за ціною удвічі-утричі нижчою від ринкової вартості.

Д.Зінков також наголосив, що зазначена новація може охолодити кредитування економіки, зокрема, будівництва, перешкодити відновленню міцності банківської системи.

На думку ж голови правління «Укрсоцбанку» Бориса Тимонькіна, у випадку обмеження вимог банку до клієнта сумою від реалізації застави, вітчизняні фінустанови можуть «закрити частину свого бізнесу». Водночас (теоретично) якщо і ставити таке питання, то лише у випадку існування процедури стягнення заставного майна з допомогою виконавчого напису нотаріуса (проте цей механізм, згідно законопроекту «Про споживче кредитування» пропонується ліквідувати). !zn

Читайте також:

Банкір: Репутація позичальників для банків важливіша, ніж застава по кредиту
Банки не проти обов’язкової реструктуризації проблемних кредитів фізосіб
Рада заборонила передавати в заставу землю без кадастрового номеру

Азаров наказав Арбузову і банкам не захоплюватися кредитуванням населення

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі