Пов'язані з реформою ЖКГ проекти не стосуються умов життя окремо взятої людини

3 листопада 2011 в 14:36
Реформу ЖКГ і пов’язані з нею проекти енергоефективності можна було б відобразити в національних інвестиційних проектах, розпорядником яких є Держагентство з інвестицій та управління нацпроектами. Як мінімум у трьох із чотирьох заявлених нацпроектів ідеї є дотичними. Це «Нова енергія», «Но­ва якість житла» і «Нова інфра­структура».
voda_kolonka_JKH.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Однак при більш детальному розгляді стає очевидним, що новизна цих проектів, зосереджена в назві, не стосується умов життя окремо взятої людини.

«Нова енергія» передбачає масове будівництво суто вітрових і сонячних електростанцій. Причому тариф на вітрову енергію майже вп’ятеро вищий за атомний тариф, а на сонячну — в 23 рази більший за атомний та вп’ятеро перевищує тарифи на решту видів відновлюваної генерації: вітрову енергію, біо­паливо, малі ГЕС. Сумнівно, що проект впровадження вітрових і сонячних електростанцій розв’яже проблему ЖКГ, особливо через неодноразово заявлену необхідність підвищувати тарифи в житлово-комунальному секторі та без урахування додаткових витрат на електропостачання.

Нацпроект «Нова інфраструктура» також не враховує інфраструктури ЖКГ — тут ідеться про транспортні коридори: Дунайське судноплавство та повітряні експреси в Київському регіоні.

І зовсім слабко перетинається з озвученою реформою ЖКГ програма (нацпроект) «Нова якість житла». Тут йдеться, швидше, про житло майбутнього, ніж про вирішення поточних питань. Дивімося: «Доступне житло» — соцпідтримка населення; «Нове життя» — нова якість охорони материнства та дитинства; «Якісна вода» і «Чис­те місто» — забезпечення населення якісною питною водою та сучасні комплекси з переробки твердих побутових відходів. Зрозуміло, всі програми потрібні, але є питання, знову ж таки, про пріоритети та координацію.

Детальніше читайте в свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна" в статті Олекси Дорошенка "Енергоефективність йде... у сміття"?.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...