Пов'язані з Мартиненком ДП "СхідГЗК" і ПАТ "ОГХК" отримали нові фірми-прокладки

Поділитися
Пов'язані з Мартиненком ДП "СхідГЗК" і ПАТ "ОГХК" отримали нові фірми-прокладки Підконтрольні Мартиненку компанії успішно торгують вже через нові прокладки © НАБУ
На заміну австрійським компаніям прийшли німецька та естонська.

Державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" і Публічне акціонерне товариство "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" продовжують реалізовувати власну продукцію через фірми-прокладки, пишуть журналісти видання "Наші гроші".

На зміну австрійським "Steuermann" і "Bollwerk", діяльністю яких наразі займається прокуратура країни, прийшла німецька "TS Taunus Chemical GmbH", зареєстрована на Наталю Стрейтенберг (Natalia Streitenberg).

При цьому, за даними журналістів, ціна для українського підприємства залишилась на тому ж самому рівні, що й при роботі з австрійськими фірмами-прокладками.

Корейська компанія "Daesung Logistics Co., Ltd." продовжують купувати у ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" рутиловий концентрат по 590 доларів за тонну, але вже не в "Bollwerk", а у "TS Taunus Chemical GmbH".

Аналогічна ситуація спостерігається і на ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат".

Держпідприємство продовжує закуповувати сірку по дев'ять центів за кілограм у російського виробника "Каспийгаз", але вже не через контрактоутримувача "Steuermann", а через естонську прокладку "AltairTRADE OU", зареєстровану у листопаді 2016 року.

При цьому членом правління естонської фірми є колишній засновник та керівник ТОВ "Енерджі трейд груп" Євген Буга, який тривалий час опікується підрядами "СхідГЗК" і "ОГХК". Крім того, він також є засновником латвійської фірми "Zodiak Plus", яка отримувала мільйонні тендери в системі державного підприємства НАЕК "Енергоатом", "СхідГЗК" і ДП "Смоли".

Як повідомлялося, увечері 20 квітня детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата Миколу Мартиненка. За даними DT.UA, затримання було проведено в рамках розслідування справи про закупівлі ДП "СхідГЗК" концентрату урану через австрійську прокладку.

У березні 2017 року директор НАБУ Артем Ситник заявив, що його відомство перебуває на фінальній стадії розслідування справи екс-депутата Миколи Мартиненка, відкритого за фактами одержання неправомірної вигоди при закупівлях державним підприємством НАЕК "Енергоатом" обладнання чеської компанії Škoda JS.

У травні минулого року Ситник повідомив, що Генеральна прокуратура передала НАБУ 40 томів матеріалів по одному з епізодів низки кримінальних проваджень, фігурантом яких є колишній народний депутат Микола Мартиненко.

Нагадаємо, в листопаді 2015 року на тлі корупційного скандалу Мартиненко заявив про добровільне складання депутатських повноважень, у грудні Верховна Рада прийняла відповідне рішення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі