Топ Новини

Поточні ставки за гривневими депозитами покривають ризик девальвації

22 вересня 2012 в 00:16
Поточні ставки за гривневими вкладами не тільки покривають з надлишком рівень інфляції, але й дозволяють убезпечитися від помірного ослаблення гривні. При цьому зазвичай причиною концентрації багатьох громадян у таких умовах на іноземній валюті є в т.ч. їх невисока фінансова грамотність.
grivni. credit kredit procenti depoziti jpg
ZN.UA

Поточні ставки за гривневими вкладами не тільки покривають з надлишком рівень інфляції, але й дозволяють убезпечитися від помірного ослаблення гривні.

Таку думку озвучили учасники засідання Фінансового прес-клубу, який у Львові провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та «Дзеркала тижня. Україна».

«Наприклад. 100 тис. грн. можна розмістити на 12 місяців за 20% річних. Дохід громадян за рік буде 20 тис. грн. І в загальному вкладник буде мати 120 тис. грн.. А якщо ці ж самі кошти вкласти в доларах, то він при ставці в 7% отримає дохід в сукупній масі 13145 дол..Коли провести елементарні розрахунки, то можна буде побачити, що цей курс 9,12 грн. - це курс при якому клієнт не буде втрачати», - зауважив директор західного роздрібного регіонального центру «Правекс-банку» Володимир Чорненький.

У свою чергу начальник Управління НБУ у Львівській області Іван Гаврилець констатував, що причиною концентрації багатьох громадян у таких умовах на іноземній валюті є в т.ч. їх невисока фінансова грамотність. «Публічні виступи окремих «фахівців» спричиняють те, що люди не вкладають вигідно в гривню», - зауважив представник центробанку.

Читайте также:

В МММ приводит жадность, а не финансовая безграмотность

Госпотребинспекция: отдельный закон о защите прав потребителей финуслуг не нужен

Защита прав потребителей финансовых услуг при тотальной финансовой безграмотности населения

НБУ повысит финансовую грамотность населения, чтоб люди «не так много внимания уделяли колебаниям курса»


 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...