Поточна цінова динаміка не загрожує дефляцією, - НБУ

24 вересня 2012 в 14:08
Глава НБУ Сергій Арбузов упевнений, що стагнація українській економіці не загрожує. Поточна цінова динаміка не несе дефляційних ризиків, упевнений він.
arbuzov  05.2012 144259.bmp.jpg
bank.gov.ua

Спостережуване в Україні вже не перший місяць тривале падіння цін (дефляція) не несе серйозних ризиків для розвитку вітчизняної економіки. Про це глава НБУ Сергій Арбузов завив в інтерв'ю ZN.UA.

«Дійсно, економічна теорія свідчить про те, що дефляція, як і інфляція, може нести серйозні ризики для розвитку економіки. Вважається, що тривале падіння цін знижує стимули для інвестування у виробничу діяльність. У той же час поточна цінова динаміка не несе дефляційних ризиків», - зазначив Арбузов.

«Якщо інфляцію розкладати по поличках, то у неї є два основних компоненти. Перший - так званий базовий показник (інфляція попиту), на який значною мірою впливає грошова пропозиція (тобто політика НБУ). При розрахунку цього показника виключаються ціни сирих продуктів і продукції з низьким ступенем обробки.

- За даними Держстату, ціни в Україні продовжують падати

Так от, показник базової інфляції, на який ми орієнтуємося в першу чергу, минулого місяця склав 3,1%. Тому до ситуації, коли інфляційну загрозу можна вважати нульовою, ще далеко. Як далеко ще й до виникнення так званих дефляційних ризиків дестімуляціі виробництва», - сказав глава НБУ.

Крім того, каже він, необхідно пам'ятати, що існує відкладена інфляція внаслідок відсутності підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів в останній час. «За умови приведення останніх до ринково обумовлених рівныв можливе і посилення інфляції витрат. Це - другий, небазовий, компонент інфляції», - доповнює Арбузов.

Нагадаємо, на початку вересня у Нацбанку заявили про те, що до кінця року інфляція може досягти рівня 4-5,5%. У той час як все літо ціни тільки знижувалися, завдяки чому замість інфляції в Україні за сім місяців цього року зафіксовано дефляцію 0,1%.

Читайте також:

Ціни і курс: що по осені порахуємо?

Економіка України за 7 місяців зросла на 2%

Нацбанк збільшує рефінансування банків через дефляцію

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...