Топ Новини

Постачальником нових "вишок Бойка" може стати компанія, яка вже заробила на першій 0 млн

29 жовтня 2012 в 10:30
"Нафтогаз України" отримав чотири заявки на конкурс з постачання двох морських бурових з цінами від $1,2 млрд до $1,5 млрд.
vishka_i_vyshka_chernomor_boyko.jpg
ZN.UA

Заявки на участь у конкурсі НАК "Нафтогаз України" на постачання двох напівзаглибних плавучих морських бурових установок подали латвійська компанія Rigas Kugu Buvetava, яка вже поставила з переплатою в 0 млн одну з перших двох вишок, а також Keppel FELS Limited - сінгапурський завод-виробник першої "вишки Бойка".

"Новачками" тендеру також стали Magic Worldwide LTD (Беліз) і Aida Holding Ltd (Беліз). Про це стало відомо в понеділок, 29 жовтня.

У результаті процедури розкриття пропозицій виявилося, що Keppel FELS готова поставити бурові за ,226 млрд, Rigas Kugu Buvetava - за млрд 399,6 млн. У свою чергу, Magic Worldwide і Aida Holding пропонують ,5 млрд і ,4 млрд відповідно.

Як заявили у "Нафтогазі", фінансування закупівлі бурових установок буде здійснюватися за рахунок власних запозичень і "не вимагатиме залучення бюджетних коштів". НАК очікує, що при врахуванні середньої вартості вуглеводневої сировини 2012 році економічний ефект від їхньої роботи досягне приблизно млрд. Термін окупності проекту складе 7-8 років.

На розгляд заявок претендентів згідно з законом відводиться 20 днів, починаючи з понеділка, 29 жовтня.

- У Бойка розігрався апетит: він зібрався збільшити кількість бурових «вишок» до п'яти

Нагадаємо, саме завдяки ZN.UA у травні 2011 року стало відомо, що державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала дві морські бурові установки за ціною 0 млн кожна.

При купівлі першої бурильної установки, яка обійшлася Україні на 0 млн більше, у тендері взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми.

При покупці другої бурильної установки в тендері взяли участь три посередники. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила 0 млн. Однак переможцем тендеру із закупівлі вишок для «Чорноморнафтогазу» за ті ж 0 млн стала латвійська компанія Rigas Kugu buvetava. Таким чином, за другу бурильну Україна переплатила 0 млн.

Нещодавно стало відомо, що Генпрокуратура Латвії зацікавилася справою «вишок Бойка» - відомство порушило кримінальну справу за фактом корупційних схем закупівлі бурових установок. Саме латвійська компанія стала постачальником другої бурової «вишки Бойка», а власником постачальника першої є «бомж» з Латвії. Крім того. «Вишками Бойка» зацікавилася також прокуратура Великобританії.


Читайте також:

Корупціонери Януковича. «Вишки» Бойка

Розслідування у Латвії: продавець «вишки Бойка» живе у підвалі


Вертолітний майданчик для Януковича будують люди, що продали «вишку для Бойка»

Міністру економіки Латвії соромно за латвійців, які продали першу «вишку Бойка»

«Чорноморнафтогаз» переплатив за бурову установку 150 млн доларів

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...