Постачальником нових "вишок Бойка" може стати компанія, яка вже заробила на першій $180 млн

Поділитися
© ZN.UA
"Нафтогаз України" отримав чотири заявки на конкурс з постачання двох морських бурових з цінами від $1,2 млрд до $1,5 млрд.

Заявки на участь у конкурсі НАК "Нафтогаз України" на постачання двох напівзаглибних плавучих морських бурових установок подали латвійська компанія Rigas Kugu Buvetava, яка вже поставила з переплатою в $180 млн одну з перших двох вишок, а також Keppel FELS Limited - сінгапурський завод-виробник першої "вишки Бойка".

"Новачками" тендеру також стали Magic Worldwide LTD (Беліз) і Aida Holding Ltd (Беліз). Про це стало відомо в понеділок, 29 жовтня.

У результаті процедури розкриття пропозицій виявилося, що Keppel FELS готова поставити бурові за $1,226 млрд, Rigas Kugu Buvetava - за $1 млрд 399,6 млн. У свою чергу, Magic Worldwide і Aida Holding пропонують $1,5 млрд і $1,4 млрд відповідно.

Як заявили у "Нафтогазі", фінансування закупівлі бурових установок буде здійснюватися за рахунок власних запозичень і "не вимагатиме залучення бюджетних коштів". НАК очікує, що при врахуванні середньої вартості вуглеводневої сировини 2012 році економічний ефект від їхньої роботи досягне приблизно $20 млрд. Термін окупності проекту складе 7-8 років.

На розгляд заявок претендентів згідно з законом відводиться 20 днів, починаючи з понеділка, 29 жовтня.

- У Бойка розігрався апетит: він зібрався збільшити кількість бурових «вишок» до п'яти

Нагадаємо, саме завдяки ZN.UA у травні 2011 року стало відомо, що державна компанія «Чорноморнафтогаз» придбала дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна.

При купівлі першої бурильної установки, яка обійшлася Україні на $150 млн більше, у тендері взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми.

При покупці другої бурильної установки в тендері взяли участь три посередники. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила $220 млн. Однак переможцем тендеру із закупівлі вишок для «Чорноморнафтогазу» за ті ж $400 млн стала латвійська компанія Rigas Kugu buvetava. Таким чином, за другу бурильну Україна переплатила $180 млн.

Нещодавно стало відомо, що Генпрокуратура Латвії зацікавилася справою «вишок Бойка» - відомство порушило кримінальну справу за фактом корупційних схем закупівлі бурових установок. Саме латвійська компанія стала постачальником другої бурової «вишки Бойка», а власником постачальника першої є «бомж» з Латвії. Крім того. «Вишками Бойка» зацікавилася також прокуратура Великобританії. !zn


Читайте також:

Корупціонери Януковича. «Вишки» Бойка

Розслідування у Латвії: продавець «вишки Бойка» живе у підвалі


Вертолітний майданчик для Януковича будують люди, що продали «вишку для Бойка»

Міністру економіки Латвії соромно за латвійців, які продали першу «вишку Бойка»

«Чорноморнафтогаз» переплатив за бурову установку 150 млн доларів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі