Посилення контролю з боку НКРЕ за приватизованими енергокомпаніями підвищить їх публічність

14 липня 2011 в 12:26
Екс-міністр палива і енергетики України Іван Плачков позитивно оцінює рішення нинішнього уряду приватизувати всю теплову генерацію і регіональні енергопостачальні компанії - обленерго.
kievenergo_650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Рішення про приватизацію теплової генерації та обленерго було прийнято ще в середині 90-х. У результаті, на сьогоднішній день частина акцій енергокомпаній у приватних руках, інша - у держвласності. Тому, перше - необхідно доприватизувати», - заявив він журналістам.

По-друге, на думку І.Плачкова, необхідно посилити контролюючі органи - Національну комісію з регулювання електроенергетики (НКРЕ) для того щоб природні монополії не зловживали своїм становищем. «Посилення контролю з боку НКРЕ призведе до того, що приватні компанії вийдуть на біржу, продадуть там частину своїх акцій. Тобто, у кінцевому підсумку, через якийсь час ці компанії стануть публічними, і будуть керуватися державними органами, у першу чергу, НКРЕ», - зазначив він.

За словами екс-міністра палива та енергетики, якщо в Україні не буде сильного контролюючого органу в особі НКРЕ, який не буде залежати ні від уряду, ні від політичної кон'юнктури, то це не призведе до встановлення необґрунтованих тарифів на електроенергію у країні.

Нагадаємо, у 2011-2012 роках буде приватизована вся теплова генерація і обленерго України. Зокрема, у III-IV кварталі поточного року продажу підлягають дві енергогенеруючі компанії та дев'ять обленерго. У наступному році - ще дві енергогенеруючі компанії і п'ять обленерго.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...