Порошенко: НБУ пора зайнятися боротьбою з інфляцією, а не зациклюватися на стабільному курсі гривні

27 травня 2011 в 06:37
Голова ради Національного банку України (НБУ) Петро Порошенко вважає, що центральному банку країни слід перейти від підтримування стабільного курсу гривні до боротьби з інфляцією. Про це він заявив в ефірі телеканалу ТВі.
moneti_2222_632_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Я впевнений, що Національний банк повинен ставити собі за мету не таргетування курсу, тобто утримання нерухомого курсу, незважаючи на те, що долар і євро можуть бути слабкими: їх теж друкують дуже багато. І на сьогодні міцність валюти вимірюється попитом і пропозицією. Так от: замість того, щоб зорієнтувати курс, у всьому світі центральні банки таргетують інфляцію. Тобто, за рахунок монетарних заходів вони стримують зростання цін, і в цьому полягає головна соціальна функція таргетування", - сказав П.Порошенко.

За його словами, сьогодні у світі існує безліч механізмів, наприклад, хеджування, що дозволяють без валютних інтервенцій і витрачання золотовалютних резервів країни стримувати спекулятивні коливання курсів.

"На сьогодні, я сподіваюся, Національний банк здатний застосовувати ці світові методи в Україні", - зазначив П.Порошенко.

Він також додав, що у середньостроковій перспективі передумов для знецінення гривні немає. Однак надалі для стабільності курсу необхідний приплив іноземних інвестицій і заходи для стимулювання економіки, оскільки сьогодні експортні мита і квоти, а також корупція серйозно стримують її розвиток.

Нагадаємо, інфляція в Україні у квітні 2011 року склала 1,3%, з початку року споживчі ціни зросли на 4,7%.

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...