Порошенко має намір знайти механізм, що виключає «торгові війни» з країнами Митного союзу

26 березня 2012 в 15:41
Порошенко запевняє, що Україна має намір повною мірою використовувати нові можливості, які відкриваються з початком діяльності Митного союзу для пошуку найбільш оптимальної моделі взаємодії економік.
poroshenko_23516
прес-служби президента України

Україна і країни Митного союзу повинні виробити механізм взаємодії і співпраці, який дозволить уникнути "торгових воєн", заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко в понеділок у ході зустрічі з главою колегії Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктором Христенком.

"Якщо ми виробимо такий механізм, який дозволить ефективно усувати непорозуміння, дискусії і забезпечить, з моєї точки зору, головну антикризову міру - це взаємне відкриття ринків наших держав для наших виробників, я вважаю, що це стане прикладом справжнього взаємовигідного співробітництва", - сказав Порошенко.

Він також висловив сподівання, що Україна та МС незабаром знайдуть взаємовигідний формат співпраці. "Ми зі свого боку хотіли б задекларувати, що маємо намір повною мірою використовувати нові можливості, які відкриваються, з нашої точки зору, з початком діяльності Митного союзу для пошуку найбільш оптимальної моделі взаємодії наших економік", - сказав міністр.

Він упевнений, що вступ Росії до Світової організації торгівлі також позитивно вплине на цей процес. "Ми є членами СОТ і сподіваємося, що після офіційного вступу Росії до СОТ у нас також з'являться досить серйозні можливості зі стратегічного партнерства в ключових секторах наших економік", - резюмував Порошенко.

Москва запрошує Київ до Митного союзу і Євразійський союз, обіцяючи після вступу внутрішньоросійські ціни на енергоносії. Проте Київ пропонує співпрацю з МС у форматі три плюс один. Раніше президент України Віктор Янукович заявляв, що можливість вступу Києва до Митного союзу буде залежати від результатів роботи цього союзу.

З початку року між Україною і країнами Митного союзу виникало кілька торгових суперечок. З лютого триває так звана "сирна суперечка" між Росією і Україною. Крім того, Україна з 1 березня тимчасово призупинила ввезення на свою територію з Білорусі тварин, а також м'ясо-молочної продукції.

Читайте також:

У Росії бояться вступу України до Митного союзу

Україна швидко закінчувати «молочну війну» з Білоруссю не має наміру


Україна не має наміру вводити зустрічні санкції проти країн-членів Митного союзу

Путін: Україна сама прийде до Митного союзу, порахувавши вигоду

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...