Топ Новини

Порошенко: Гривні ні в цьому, ні в наступному році нічого не загрожує

6 червня 2012 в 15:18
Україна має можливість не допускати істотних коливань на валютному ринку. При цьому Порошенко не виключив, що на валютному ринку можливі невеликі курсові коливання.
grivni_kupuri_dengi_macro_web3.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко вважає, що національній валюті ні цього року, ні наступного нічого не загрожує. Про це він заявив сьогодні на брифінгу після засідання Кабінету міністрів.

"Українська грошова одиниця повинна бути стабільною. Курс це тільки індикатор. Якщо нам вдасться, наприклад, збільшити видобуток власного газу, зменшити ціну на енергоносії, допустити на вітчизняні нафтопереробні підприємства, більшість з яких на сьогоднішній день стоїть, то ми вирівняємо ситуацію з платіжним балансом і ніяких загроз національній валюті я не бачу ні в цьому році, ні в наступному", - сказав Порошенко.

Читайте: Азаров пообіцяв стабільний курс долара по відношенню до гривні

Міністр зазначив, що МВФ рекомендував Україні запровадити більш гнучкий курс, який буде враховувати ситуацію з платіжним балансом, попитом і пропозицією.

"На сьогодні стан золотовалютних резервів свідчить про те, що попит і пропозиція на валюту збалансовані. Країна має золотовалютні резерви і має можливість витримувати пікові спекулятивні навантаження", - заспокоїв Порошенко.

При цьому він не виключив, що на валютному ринку можливі невеликі курсові коливання. "Але так, щоб курс весь час був 8,04 чи скільки там зараз - так не буде, тому що євро коштувало 1,42 (долара - ред.), сьогодні 1,23. А це одна з найбільших економік світу", - уточнив Порошенко.

Нагадаємо, що сьогодні валюти багатьох країн світу відчувають проблеми, зокрема, найближчих і найважливіших сусідів України. Наприклад, курс євро продовжує падіння на фоні зростання долара через фінансові проблеми Греції та Іспанії. Також у Росії спостерігається падіння курсу російського рубля - на початку місяця Центробанк країни встановив офіційний курс долара до рубля на найвищому рівні за три роки.

Сьогодні на міжбанківському валютному ринку України торги по долару США відкрилися котируваннями 8,0750/8,0810, до 12:00 ціни впали - 8,0640/8,0710 грн/дол. Ринок євро-гривня відкрився наступними індикативними котируваннями - 10,0945/10,1035, до 12:00 ціни склали 10,0925/10,1055.

Різке підвищення курсу долара на міжбанку в кінці минулого місяця призвело до того, що НБУ вперше за чотири місяці (з лютого нинішнього року) вийшов на ринок для підтримки гривні.

Читайте також:

Експерт: Девальвація все одно колись станеться


НБУ вперше за чотири місяці занепокоївся зростанням долара на міжбанку

Нацбанк очікує приплив валюти в Україну під майбутні вибори

НБУ в квітні майже подвоїв скупку валюти на міжбанку

У Нацбанку не виключають можливість поступової девальвації гривні

За матеріалами: РБК-Україна , УНІАН ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...