Популяризуючи безготівкові розрахунки, НБУ може залишитись без частини доходів

27 жовтня 2012 в 01:05
Банки зможуть заощаджувати сотні мільйонів на потенційному зменшенні обслуговування банкоматної мережі (власне, інкасації), а також за надання Нацбанком їм готівки.
dengi_grivni_pachki_web1.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

Зростання обсягів безготівкових розрахунків дозволить банкам заощаджувати на платежах для НБУ за надання їм готівки.

Про це розповів директор департаменту розвитку «Приватбанку» Сергій Згоник під час засідання Фінансового прес-клубу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Національний банк дає [готівку] під 0,3% від суми. Це досить дорого - на мільярдах виходить сотні мільйонів продовж року», - зауважив експерт.

Він звернув увагу, що банки зможуть заощаджувати й на потенційному зменшенні обслуговування банкоматної мережі (власне, інкасації).

Представник «Приватбанку» також спрогнозував, що активізація безготівкових розрахунків в Україні, яка очікується завдяки прийнятому парламентом та підписаному президентом закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових розрахунків), дозволить збільшити обіг коштів за картами на 20-30%.

«Це своєчасний, навіть трохи запізнілий закон. Прийняти б його років п'ять тому - це було б чудово», - резюмував фахівець.

Читайте також:

Розрахункова революція

Обмеження готівкових розрахунків призведе до зростання кредитування

Обмеження готівкових розрахунків вдарить по конвертаційним центрам

Банки обіцяють забезпечити магазини платіжними терміналами за три місяці


 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...