Поляків здивувало рішення про новий газопровід із Росії

4 квітня 2013 в 21:42

У Польщі не бачать потреб на чергові 15 млрд кубів російського газу.

gaz-gas_gazpromru.jpg
Поляки самі будуть вирішувати, чи будувати їм газопровід
gazprom.ru

Представник польського уряду висловив здивування озвученими планами російського концерну "Газпром" побудувати другу гілку газопроводу "Ямал-Європа", яка повинна пройти по території Польщі.

Міністр державного казначейства Польщі Миколай Будзановський нагадав, що на будівництво цього газопроводу повинна спочатку дати свою згоду польська влада. Він також засумнівався в економічній обґрунтованості цього проекту.

Про те, що "Газпром" розробляє плани будівництва нової гілки ямальського газопроводу, стало відомо в середу під час зустрічі президента Росії Володимира Путіна з главою концерну Олексієм Міллером.

- "Газпром" зібрався будувати ще один газопровід в обхід України через Білорусь

"Ми у зв'язку з "Північним потоком" і "Південним потоком" фактично відмовилися від проекту "Ямал-Європа-2". По "Південному потоку" ми вже практично почали роботи, і я просив би повернутися до проекту "Ямал-Європа-2". Мова йде про підвищення надійності газопостачання Польщі, Словаччини, Угорщини", - сказав Путін.

Міллер відповів, що компанія опрацьовує варіанти будівництва газопроводу з території Білорусі, бо транзит газу через її територію трубопроводом "Ямал-Європа-1" є найбільш економічно ефективним.

Він нагадав про те, що газотранспортна система Білорусі знаходиться зараз у власності "Газпрому".

За його словами, аналіз ринку показав, що можна орієнтуватися на 15 млрд куб. метрів газу.

Путін заявив, що при реалізації цього проекту зникне заклопотаність польських друзів, а також надійність постачання Угорщини і Словаччини.

Однак реакція "польських друзів" була іншою, ніж та, якої можна було очікувати в світлі заяв Путіна і Міллера.

"Необхідно чітко заявити, що єдиним підприємством, яке може будувати магістральні газопроводи в Польщі, є державна компанія Gaz-System. (Будувати другу гілку ямальського газопроводу) - це суверенне рішення польського кабінету... Це не рішення "Газпрому" або будь-якого іншого уряду", - заявив Будзановський, що курирує у польському кабінеті питання енергетики.

Він також нагадав, що з 2004 року Польща знаходиться в Європейському союзі, тому такі рішення повинні прийматися спільно з Брюсселем.

Другим відкритим питанням, як заявив польський міністр, є проблема обґрунтованості збільшення імпорту російського газу в ЄС.

"Якщо ми подивимося на 2011-2012 роки, то побачимо спад імпорту російського газу в країни Європейського союзу на 10 млрд кубометрів. Так що це також сумнівно з економічної точки зору", - підкреслив міністр.

"Не бачу потреби в Польщі і ЄС на чергові 15 млрд кубів російського газу", - зазначив Будзановський.

Читайте також:

Україна позбулася можливості реекспорту газу в Польщу

Польща має намір усунути "Газпром" від управління газопроводом Ямал-Європа

За матеріалами: Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...