Польські НПЗ можуть відмовитися від нафти Росії

Поділитися
Польські НПЗ можуть відмовитися від нафти Росії Польська компанія Оrlen може відмовитися від російської нафти. Ілюстрація
Польські нафтопереробні компанії розраховують урізноманітнити забезпечення сировиною з Канади і Близького Сходу.

У Польщі нафтопереробні компанії позбуваються сировинної залежності від Росії. До цього часу 91% всієї сировини, які переробляти на НПЗ, надходив з РФ. Однак тепер підприємства намагаються провести диверсифікацію поставок.

Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на бізнес-видання Dziennik Gazeta Prawna. Технічно польські переробні заводи здатні обробляти навіть найжорсткіші сорти нафти з Канади. І це дає можливість диверсифікації імпорту.

В кінці цього року у польської компанії Orlen закінчується контракт з "Роснефтью", яка постачала нафту в Польщу через нафтопровід "Дружба". Тому концерн розглядає пропозиції інших продавців сировини. Зокрема, існує технічна можливість постачати нафту через порт в Гданську з країн Близького Сходу, які пропонують нижчу ціну на сировину, ніж Росія.

В Москві заявляють, що близькосхідні продавці "демпінгують". Але у всякому разі польські НПЗ у вигідному становищі, оскільки навіть на переговорах з Росією у них тепер є сильний аргумент.

Читайте також: США звинуватили Сирію у купівлі нафти у "Ісламської держави"

Відмова від російських енергоносіїв стала трендом в Східній Європі останнім часом. Раніше повідомлялося, що Литва збирається відмовитися від газу Росії. За п'ятирічною угодою з норвезькою компанією Statoil, литовська Litgas збирається купувати 540 мільйонів кубометрів газу з Норвегії щороку. В 2016 році Вільнюс сподівається, що попит на такий вид палива в країні скоротиться на третину через дедалі ширшим використанням біомаси в якості палива.

У свою чергу і Україна не бачить необхідності в закупівлі газу в Росії до кінця 2015 року. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин. За його словами, Україна має достатні запаси газу у своїх сховищах, а також розраховує на зниження ціни на російський газ у першому кварталі 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі