Польська PGNIG подала позов через рішення Єврокомісії з газопроводом OPAL

Поділитися
Польська PGNIG подала позов через рішення Єврокомісії з газопроводом OPAL Польська сторона незадоволена, що рішення ЄК досі не опубліковано © utg.ua
Польська компанія вимагає призупинити виконання рішення ЄК.

Найбільша польська енергетична компанія PGNiG зробила правові кроки проти рішення Європейської Комісії щодо розширення доступу "Газпрому" до газопроводу OPAL - одному з сухопутних відводів від магістралі "Північний потік", заявив глава PGNIG Петро Возняк.

"4 грудня ми подали позов до суду з протестом проти рішення ЄК і з запитом призупинити виконання цього рішення Єврокомісією, так і німецьким регулятором", - сказав він.

"Ми вважаємо, що рішення ЄК вдаряє по нашим інтересам і порушує чинні в ЄС норми в сфері конкуренції, захисту інтересів третіх сторін, норми пропорційності, а також положення Угоди про асоціацію ЄС з Україною", - зазначив Возняк.

За його словами, польська сторона незадоволена, що рішення ЄК досі не опубліковано.

"Ми не можемо його оцінити", - зазначив Возняк, підкресливши, що від Єврокомісії було отримано пояснення, що "рішення не готовий до публікації, так як потрібно виключити торгові дані".

"До 23 грудня ми сподіваємося отримати відповідь суду про те, буде чи виконання рішення щодо OPAL призупинено, тобто за тиждень до його вступу в силу", - додав він.

Наприкінці жовтня Єврокомісія розширила доступ "Газпрому" до потужностей газопроводу Opal, який дозволить збільшити обсяги прокачування газу через "Північний потік" в обхід України. "Нафтогаз України" розкритикував це рішення, закликавши ЄС дотримуватися домовленостей.

Заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що рішення Єврокомісії з надання російському концерну "Газпром" ширшого доступу до газопроводу OPAL порушує Угоду про асоціацію Україна-ЄС.

Раніше в коментарі DT.UA, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар заявив, що рішення ЄК підриває реформу нафтогазового сектора країни. Гончар також зазначав, що Україні слід провести консультації з польською стороною щодо можливості проведення спільних дій проти Єврокомісії, використовуючи судові механізми.

Як наголошується в статті на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна", рішення Єврокомісії розширити доступ "Газпрому" до газопроводу OPAL завдасть значної шкоди не тільки газотранспортним позиціям України, а й стабільності і безпеці газозабезпечення держав Європейського Союзу. Те, що рішення ЄК, за словами голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, "стало шоком для нас", - півбіди. Хоча Україна і втрачає в такому випадку більш 420 млн дол. Щорічно від скорочення транзиту газу по своїй ГТС. Єврокомісія не просто створила прецедент виключення з правил Третього енергопакету, чого "Газпром" послідовно домагався з 2013 р. Рішення Єврокомісії щодо використання трубопроводу-відводу OPAL в інтересах російської газової монополії може стати вінцем (терновим) 18-річного періоду лібералізації європейського ринку газу.

Детальніше читайте в статті Ганни Лути "Обпалені "Газпромом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі