Польща виторгувала у «Газпрому» 10% знижку на газ після погрози подати в суд

Поділитися
Раніше в "Газпромі" заявляли, що не будуть знижувати ціни на газ для польської PGNiG, щоб не створювати прецеденту, "яким могла б скористатися Україна".
Польська державна нафтогазова компанія PGNіG домовилася про знижку на російський газ, що поставляється "Газпромом" до Польщі, у розмірі більш ніж 10%, а також зміни формули визначення вартості газу.
Про це повідомила голова правління PGNіG Гражина Пьотровская-Олива у вівторок, 6 листопада, на прес-конференції у Варшаві.
Вона відмовилася назвати орієнтовну ціну палива, посилаючись на комерційну таємницю, проте підкреслила, що нові умови дозволять польській компанії купувати російський газ на "порівнянних умовах" з іншими найбільшими споживачами "Газпрому" в Європі.
Головними досягненнями угоди Г.Пьотровская-Олива назвала, крім нижчої ціни, зміну формули визначення вартості російського газу.
За її словами, ціна російського газу, що поставляється до Польщі, буде визначаться з урахуванням котирувань на спотовому ринку "блакитного палива", а не виключно нафтових котирувань.
Вона також підкреслила, що більш дешеве паливо з Росії дозволить уникнути планованого з 2013 року подорожчання газу для польських споживачів, зазначивши, що PGNіG завдяки новому контракту має намір знизити ціну для своїх клієнтів.
"Зараз можемо сказати, що це буде суттєва знижка", - заявила глава компанії.
Також Г.Пьотровская-Олива повідомила, що вчора ввечері, після підписання контракту, компанія PGNіG відкликала свій позов з Міжнародного арбітражного суду в Стокгольмі, в який звернулася з проханням змусити "Газпром" знизити газ у лютому поточного року.
PGNIG оцінив поліпшення своєї EBIDTA завдяки новим умовам поставок газу в приблизно 780-940 млн дол, а раніше польські ЗМІ повідомляли про те, що 10-відсоткова знижка на російський газ дозволить країні щорічно заощадити близько 0,5 млрд доларів.
Нагадаємо, що PGNiG подала позов до "Газпрому" до Стокгольмського арбітражного суду, вимагаючи зниження цін на газ в кінці 2011 року. Це сталося після того, як "Газпром" відмовився переглядати формулу ціни для польської компанії, хоча надав 15%-ві знижки на 2011 рік Естонії та Латвії, а також погодився змінити методики розрахунку ціни для таких споживачів, як E.On Ruhrgas, GDF Suez і Eni. PGNiG вимагала знижки в 10% і зміни формули ціни.
Позови до "Газпрому" подавали також грецька DEPA, італійська Edison і німецькі RWE і E.On, які в підсумку домоглися зниження ціни. "Газпром" уклав з цими компаніями мирову угоду, але арбітраж встиг винести ряд проміжних рішень, які були не на користь російській монополії.
Найбільша країна Східної Європи - 38 мільйонна Польща, яка за рахунок власного видобутку газу покриває близько третини своїх потреб, з кінця 2010 року практично всі інші 70% імпортує з Російської Федерації. Згідно з чинним до 2022 року між країнами контрактом на поставку палива, російська сторона зобов'язана щорічно продавати полякам до 10,25 млрд кубометрів газу при нинішньому споживанні в Польщі на рівні близько 14 млрд куб. м.
PGNIG є однією з найбільших у країні компаній, капіталізація якої на останньому закритті Варшавської фондової біржі становила понад 7 млрд дол. Більше 70% акцій компанії знаходяться в держвласності. !zn
Читайте також:
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі