Топ Новини

Польща і Чехія з'єднали газотранспортні системи

15 вересня 2011 в 08:50
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск разом з прем'єр-міністром Чехії Петром Нечасом у середу, 14 вересня, урочисто відкрили перший інтерконнектор, що з'єднує газотранспортні системи країн.
gts_gas_trubi.jpg
grbeng.com

За повідомленням прес-служби польського уряду, Д.Туск назвав з'єднання ГТС двох країн, які входять до Євросоюзу, «черговим кроком» для створення єдиного енергетичного ринку європейського об'єднання.

Польський прем'єр зазначив, що цей трубопровід також дозволить мінімізувати наслідки можливих перебоїв з постачанням російського газу, які мали місце у 2009 році через суперечки РФ з Україною щодо цін та умов постачань блакитного палива.

«Цей польсько-чеський інтерконнектор є знаком надії, що газові проблеми ніколи вже не торкнуться наших держав. Принаймні, не так значно, як кілька років тому», - сказав Д.Туск.

Він додав, що Польща розраховує на використання побудованого коннектора для постачань газу LNG з польського терміналу до Свіноуйсцья (Swinoujscie) і газу з Норвегії.

Прес-служба польського уряду повідомила, що потужності побудованого газопроводу складають 0,5 млрд кубометрів газу на рік і можуть бути збільшені у перспективі до 2-3 млрд кубометрів.

Вартість будівництва 32-кілометрового інтерконнектора, яке почалося у 2009 році, склала близько 27 млн ​​євро, половину з яких виділив Польщі та Чехії Євросоюз.

Нагадаємо, що російський «Газпром» на початку 2009 року майже на три тижні перекрив постачання газу через українську газотранспортну систему, що призвело до збоїв у газопостачанні низки країн Євросоюзу.

Польща, яка разом з Чехією входить до ЄС з 2004 року, після цього газового конфлікту прискорила роботи над диверсифікацією газових постачань, зокрема, щодо добудови на Балтійському морі терміналу для постачань газу LNG.

Польща щорічно споживає близько 14 млрд кубометрів газу, близько 75% якого імпортує: в основному з Російської Федерації.

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...