Польща не поспішає допомагати "Газпрому" в будівництві труби в обхід України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Польща не поспішає допомагати "Газпрому" в будівництві труби в обхід України © st.free-lance.ru
Віце-прем'єр Польщі запевнив, що в уряду країни ще немає політичного рішення про реалізацію проекту "Ямал-Європа-2".

Підписаний російським "Газпромом" і польським EuRoPol Gaz меморандум про реалізацію проекту "Ямал-Європа-2" передбачає вивчення економічних перспектив створення нового газопроводу в обхід України, однак про будівництво мова ще не йде.

Про це 11 квітня під час українсько-польської газової конференції у Варшаві заявив віце-прем'єр-міністр Польщі Януш Пехотинський.

Віце-прем'єр Польщі підкреслив, що мова йде лише про меморандум про наміри, проте в уряду країни ще немає політичного рішення про реалізацію проекту.

"Хочу запевнити, що польський уряд не виробив жодних нових рішень щодо запропонованого (Росією) нового газового сполучення з Білорусі через територію Польщі в Словаччину", - підкреслив Пехотинський. Він додав, що українська сторона знає позицію Варшави з цього приводу.

За словами польського віце-прем'єра, при оцінці такого роду пропозицій польська сторона усвідомлює те, що подібний проект вплине на енергетичну систему країн Центрально-східної Європи, зокрема України.

Пехотинський також повідомив, що урядова комісія вивчить обставини підписання меморандуму з "Газпромом", про який нічого не знав навіть прем'єр-міністр Дональд Туск.

Нагадаємо, 5 квітня у Санкт-Петербурзі був підписаний меморандум між "Газпромом" і EuRoPol Gaz (48% акцій володіє польська нафтогазова компанія PGNiG) щодо намірів будівництва газопроводу "Ямал-Європа-2" з Білорусі через Польщу у Словаччину в обхід території України.

Проте прем'єр-міністр Польщі Туск відмовився коментувати підписання меморандуму з "Газпромом", заявивши, що нічого про це не знає. Для польської влади реанімація проекту "Ямал-Європа-2" стала несподіванкою. У Польщі не виключають, що оголошення про розширення газопроводу "Ямал-Європа" є елементом торгу Росії з Україною.

Крім того, як відомо, єдиним підприємством, яке може будувати магістральні газопроводи в Польщі, є державна компанія Gaz-System. Влада Польщі звернула увагу, що рішення будувати другу гілку ямальського газопроводу - це суверенне рішення польського уряду, а не рішення "Газпрому" або будь-якого іншого уряду. !zn

Читайте також:

Єврокомісія чекає від проекту "Ямал-Європа-2" дотримання енергетичного законодавства ЄС

Європа висунула вимоги до нової труби "Газпрому" в обхід України

Меморандум "Газпрому" з польською Europolgaz не передбачає будівництва газопроводу

Польщі не потрібен додатковий газ від "Газпрому"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі