Поки Україна шукає азербайджанську нафту, Польща відмовляється від «Одеси-Броди»

16 вересня 2011 в 06:29
Польська влада не має наміру фінансувати добудову польської ділянки Євроазіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), який Україна хоче створити на базі збудованого у 2001 році трубопроводу "Одеса-Броди".

Про це повідомив голова Бюро національної безпеки Польщі (BBN) Станіслав Козєй.

"Ми не схильні, на відміну від інших країн, витрачати бюджетні гроші на проекти, які повинні бути самоокупними", - сказав він, відповідаючи на питання, чому польська влада не профінансує добудову польської ділянки ЄАНТК, виділяючи близько 500 млн євро на будівництво Національного стадіону до Євро-2012 у Варшаві.

С.Козєй назвав головною умовою участі поляків у цьому проекті економічну вигоду.

"З цієї точки зору цей проект досі до кінця "не грає", - сказав він.

Голова BBN назвав необхідними для прийняття рішення про участь Польщі в проекті гарантії постачальників і споживачів нафти, зауваживши, що за близько 20 років обговорення ЄАНТК чітких декларацій немає.

"Потенційні учасники цього проекту досі не задекларували такі конкретні фінансові рішення, які дозволили б сказати, що на цьому проекті будемо заробляти, а не доплачувати", - сказав С.Козєй.

Він також назвав ЄАНТК "складним проектом", відзначивши, що Польща не хоче брати на себе всю відповідальність.

"Приходить час, щоб прийняти остаточне рішення: продовжуємо цей проект або відмовляємося від нього", - додав С.Козєй, коментуючи слова президента Польщі про намір доручити новому уряду визначити умови участі поляків у цьому проекті.

Нагадаємо, Польща, що входить із 2004 року до Європейського Союзу, включила проект "Одеса-Броди-Плоцьк" до списку пріоритетних, що дозволяє розраховувати на виділення ЄС близько 125 млн євро, або 25% необхідних коштів на добудову польської ділянки ЄАНТК.

Польська влада може використовувати зарезервовані для ЄАНТК кошти максимум до 2016 року.

Ідея проекту будівництва Євроазіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК) Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ виникла в середині 90-х років. Вона передбачала будівництво нового транспортного коридору нафти, який дозволив би постачати каспійську нафту до країн Західної та Центральної Європи.

13 квітня ц.р. прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Польща підтверджує зацікавленість у добудові нафтопроводу "Одеса-Броди" до Гданська.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що на зустрічі з президентом
Азерйбаджана Ільхамом Алієвим президент України Віктор Янукович заявив про зацікавленість добудови нафтопроводу до Балтійського моря.

«Нам, звичайно, не вистачає його продовження до Балтійського моря, і ми повинні, мабуть, подумати, як це завдання вирішити найближчим часом, ми обговорювали це з Ільхамом Алієвим. Ми будемо працювати над тим, щоб цей нафтопровід дійшов до Балтійського моря», - сказав він.

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...