Податок на операції з акціями з 2014 року доведеться скасувати через технічну правку Хомутинника

Поділитися
Податок на операції з акціями з 2014 року доведеться скасувати через технічну правку Хомутинника © styleru.net.
Голова профільного парламентського комітету регіонал Віталій Хомутинник придумав, як непомітно вивести акції з-під оподаткування. Завдяки внесеній ним технічній правці, Верховна Рада з 2014 року звільнила торговців від сплати скандального податку на операції з цінними паперами. Міндоходів спробує домогтися скасування поправки - але на це залишилося менше двох місяців.

Фондовий ринок, що майже рік страждає від податку на цінні папери, отримав шанс звільнитися від податкового тягаря. У вівторок, 12 листопада, у газеті "Голос України" було опублікований прийнятий 24 жовтня закон N657-VІІ з поправками до Податкового кодексу, одна з яких з 1 січня 2014 року виведе акції з-під оподаткування.

Зокрема тепер у законі зазначено: "Не є платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та деривативів фізичні або юридичні особи-резиденти або нерезиденти, які проводять операції з відчуження акцій ощадних (депозитних) сертифікатів...". Зараз винятком є "акції ощадних (депозитних) сертифікатів", відзначає "Коммерсантъ-Україна".

"З нового року акції не будуть обкладатися податком. Його треба буде платити тільки при операціях з векселями, корпоративними та іпотечними облігаціями", - пояснив суть нового закону віце-президент КУА "Кінто" Анатолій Федоренко.

Нагадаємо, з 1 січня 2013 року при позабіржових операціях з цінними паперами стягується податок у розмірі 1,5% від суми угоди, за умови знаходження паперів у лістингу фондової біржі - 0,1%. Якщо ж за ним розраховується біржовий курс, то 0%. Для похідних інструментів (ф'ючерси, опціони) ставка податку залежить від місця проведення трансакцій: на біржі - 0%, за її межами - 85 грн.

Автором скасування спеціального податку від операцій з акціями виявився голова парламентського Комітету з питань податкової і митної політики Віталій Хомутинник (Партія регіонів). При підготовці документа до другого читання депутат запропонував внести технічну правку - поставити кому між словами "акцій" і "ощадних", тим самим поширивши виняток на кожен з інструментів. Аналогічну правку раніше пропонував інший депутат-регіонал Олександр Долженков. Хомутинник поки не відповів на запит прокоментувати ситуацію.

У Міндоходів здивовані появою у законі цієї правки, оскільки ще на етапі узгодження законопроекту до другого читання цю пропозицію було виключено відомством. "Мабуть, у поверненні правки хтось зацікавлений", - говорить співрозмовник у фіскальному відомстві.

Тепер у Міндоходів мають намір ініціювати нові зміни до ПК, щоб повернути діючу з початку року норму. "В якому форматі вона буде, поки невідомо, але ми працюємо, - заявив співрозмовник у міністерстві. - Податок буде повернуто з двох причин: у перспективі це збільшить платежі до держбюджету, а вже зараз ми навели лад на ринку цінних паперів, на якому 20 років панував хаос". За даними Міндоходів, надходження від податку до держбюджету в січні-серпні склали 44 млн грн. !zn

Читайте також:

Механізм визначення біржового курсу цінних паперів вирішили змінити

Міндоходів запевняє, що вже перекрило оптимізаційні схеми через позабіржові операції з цінними паперами

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі