"Податковий рай" на Кіпрі ліквідований: Рада ратифікувала конвенцію про уникнення подвійного оподаткування

Поділитися
"Податковий рай" на Кіпрі ліквідований: Рада ратифікувала конвенцію про уникнення подвійного оподаткування © Фото ZN.UA
Конвенція замінить чинну нині Угоду між урядами Кіпру та колишнього СРСР про уникнення подвійного оподаткування від 29 жовтня 1982 року. До цього часу від оподаткування звільнялися будь-які доходи, які виникали на території України або Кіпру і перераховувалися з однієї країни в іншу.

Верховна Рада з другої спроби затвердила ратифікацію конвенції між Україною і Кіпром про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухилення від сплати податків на доходи.

Так, за повернення до розгляду відповідного урядового законопроекту №0024 у четвер, 4 липня, проголосували 243 депутати, після чого 244 голосами "за" документ був прийнятий за основу і в цілому.

Нагадаємо, перша спроба Ради затвердити конвенцію провалилася - 18 червня свої голоси віддали лише 215 депутатів. Не допомогла навіть спроба першого віце-прем'єра Сергія Арбузова переконати народних обранців у важливості голосування за цей документ.

Як відомо, до цього моменту між Україною і Кіпром діяв договір, підписаний СРСР ще в 1982 році. У наступні роки Україна і Кіпр не могли домовитися, хоча переговори про нові умови велися ще з 1997 року.

Новий договір вдалося підписати восени минулого року, 8 листопада 2012-го, в Нікосії за участю президентів України та Кіпру.

Конвенція замінить чинну нині Угоду між урядами Кіпру та колишнього СРСР про уникнення подвійного оподаткування від 29 жовтня 1982 року.

До цього часу від оподаткування звільнялися будь-які доходи, які виникали на території України або Кіпру, які перераховувалися з однієї країни в іншу, за винятком деяких випадків оподаткування фізичних осіб та доходів постійних представництв.

zn
zn
Клименко: Пора почати поважати свою країну і платити прибуток в Україні

Згідно з новою конвенцією, замість діючих нульових ставок дивіденди українських підприємців будуть обкладатися за ставкою від 5% до 15%. Зокрема, 5% від загальної суми дивідендів сплачує фактичний власник, який володіє не менше 20% капіталу компанії або інвестував в придбання акцій чи інших прав компанії не менш EUR100 тис.

У той же час дохід від акцій інших акціонерів оподатковується за ставкою 15%.

Крім того, замість нульових ставок почнуть діяти 10%-ний або 5%-ний податок на роялті, 2%-ний - на дохід від боргових вимог.

Доходи від відчуження нерухомості можуть оподатковуватися, відповідно до законодавства договірної сторони.

У свою чергу, прибуток від підприємницької діяльності оподатковується тільки в країні, в якій здійснюється така діяльність

Чинна угода з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування передбачає відсутність оподаткування роялті та дивідендів, чим активно користуються, в тому числі, і українські бізнесмени, оформляючи володіння українськими активами через кіпрські компанії.

Про те, яке значення Кіпр має для оптимізації оподаткування в Україні, свідчить хоча б те, що ця країна стабільно є найбільшим "іноземним інвестором" у вітчизняну економіку: саме звідти в Україну номінально заходять "іноземні" гроші, які потім же і йдуть назад.

Згідно з даними Держстату, резиденти Кіпру є найбільшими інвесторами в Україну: $ 14,52 млрд на 1 липня 2012 року, або 27,7% від усіх прямих іноземних інвестицій в країну. Далі йдуть німецькі компанії з результатом, вдвічі скромнішим: $ 7,4 млрд, або 14,1%. !zn

Читайте також:

Бізнес відповів податковій, що потрібно, щоб компанії не виводили прибуток з України

Закон про трансферне ціноутворення прийнятий і набуде чинності без винятків з 1 вересня 2013 року

Кабмін схвалив проект угоди з офшорним Белізом про обмін податковою інформацією

Клименко хоче з допомогою ЄС відстежувати шлях українських капіталів в офшори

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі