Податковий борг українських ФОП складає 3,5 млрд грн

30 січня в 15:24

Заборгованість мають понад 600 тисяч приватних підприємців.

налог гривня
Борг ФОП до держбюджету - понад 1,5 млрд грн
ChechotkinAnton / Depositphotos
Податковий борг мають понад 600 тисяч фізичних осіб-підприємців, повідомляє сервіс моніторингу відкритих даних OpenDataBot.

Всього заборгованість ФОП склала 3,5 мільярда гривень, зокрема борг до держбюджету - понад 1,5 млрд грн, до місцевих бюджетів - понад 2 млрд грн.

Найбільше боржників у Київській області. Також лідерами за несплату податків є АР Крим, Донецька, Дніпропетровська, Харківська та Луганська області.

Найменше боржників у Волинській, Чернігівській та Тернопільській областях.

При цьому найбільш проблемні галузі - роздрібна торгівля, складське господарство та оптова торгівля. Найменше боржників серед ІТ-підприємців - близько 6% від зареєстрованих у цій галузі.

Читайте також: Насіров хоче зібрати з українців на 100 млрд грн більше податків

Нагадаємо, що з 1 січня фізичні особи - підприємці другої і третьої груп сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі 704 гривень щомісяця, навіть у разі неотримання прибутку. Відповідні зміни в чинне законодавство були підписані Президентом України Петром Порошенко в кінці 2016 року.

В Україні зареєстровано близько 800 тисяч неактивних фізичних осіб-підприємців (ФОП). На думку віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка, закриття "сплячих" ФОП не вплине ні на безробіття, ні на економічні показники України.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...