Податкова розробляє і невдовзі проводитиме власний рейтинг бізнес-клімату

11 лютого 2012 в 10:11
Це своє дослідження податкова планує зробити регулярним і проводити мінімум двічі на рік, або, якщо знадобиться, щоквартально.
dollari_goryat.jpg
moderniz.ru

Через недостатню репрезентативність наявних в Україні рейтингів бізнес-клімату, Державна податкова служба вирішила створити свій, альтернативний індекс інвестиційної активності, який охопить представників усіх видів бізнесу в Україні.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив голова ДПСУ Олександр Клименко.

«Сьогодні ми разом із дуже відомим і професійним соціологічним центром, використовуючи їхній досвід і наукову базу, а також виходячи з наявності в нас контактів із представниками абсолютно всіх видів бізнесу, вибудовуємо власну методологію оцінки якості інвестиційного та бізнес-клімату в країні. Але я наголошую, що цю методологію пише не податкова, а визнані професіонали в цій сфері. На виході одержимо продукт, який називатиметься «Індекс інвестиційної активності». Він і буде показником, який охопить й іноземних, і вітчизняних інвесторів», - повідомив Клименко.

«Ми ретельно їх усі (використовувані в Україну рейтинги, - ред.) моніторимо і, попри об’єктивність методології підрахунків, бачимо й їхні вади. Вони полягають насамперед у недостатній репрезентативності вибірки, яка обмежується членами цих організацій ... Тому ми сьогодні і вводимо індекс інвестиційної активності, щоб можна було говорити про репрезентативність вибірки», - говорить Клименко.

За словами глави ДПСУ, це своє дослідження податкова планує зробити регулярним і проводити мінімум двічі на рік, або, якщо знадобиться, щоквартально.

При цьому Клименко також підкреслює і важливість «роз'яснювальної роботи», оскільки, за його словами, інвестори «дуже часто залишаються в полоні застарілих стереотипів».

«Тому ми нині регулярно зустрічаємося з іноземними дипломатами та бізнесменами. Говоримо як про вже зроблене, так і про плани ... Безліч проблем, звичайно, залишається. У цьому житті не буває чорного і білого. Але, попри інерцію мислення, інвестори потроху змінюють свій погляд, і інвестиції в Україну сьогодні вже надходять», - резюмує він.

Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного і Юрія Бутусова з главою ДПСУ Олександром Клименком читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".


Читайте також:

Інвестиційна привабливість України впала до найнижчого рівня

Бізнес назвав податки і корупцію найбільшими проблемами

Янукович: Україна найкраще місце для інвестицій у сучасному світі

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...