Топ Новини

Податкова придумала, як отримати від бізнесу ще 7 млрд

22 вересня 2011 в 05:47
Державна податкова служба (ДПС) заборонила підприємствам включати збитки минулих періодів у поточну звітність, що дозволить до кінця року отримати від платників додатково 7 млрд грн.
nalog_pechati_DSC2208_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

"Позиція ДПС полягає в тому, що до витрат II кварталу платникам слід переносити суму збитків, отриманих тільки у I кварталі 2011 року, без врахування від'ємного значення попередніх років", - пише видання «Коммерсантъ-Украина» з посиланням на голову ДПС Віталія Захарченка.

Таке трактування ПК фактично забороняє підприємствам включати збитки минулих років у поточну податкову звітність для мінімізації зобов'язань з податку на прибуток.

Зміна позиції переслідує фіскальний інтерес. "До складу витрат перенесено збитки попередніх років на 114,2 млрд грн, що призвело до зменшення об'єкту оподаткування та втрат бюджету тільки у II кварталі на суму 2,2 млрд грн", - йдеться в листі В.Захарченка до прем'єр-міністра, яким володіє видання.

Загальна сума збитків сягнула 133,1 млрд грн, найбільший приріст до рівня I кварталу показали Донецька область - 4,3 млрд грн, Київська - 1,9 млрд грн, Запорізька -1,1 млрд грн.

Відмова ДПС визнавати старі збитки призведе до того, що підприємства повинні будуть заплатити до держбюджету додатково 7 млрд грн.

Експерти та представники підприємств називають дії ДПС незаконними, тому не виключають масових звернень до судів, пише видання.

Нагадаємо, 15 вересня президент Віктор Янукович закликав податківців посилити контроль над зарплатами «у конвертах», через які бюджет недоотримує податкові надходження.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...