Топ Новини

Податкова підрахувала, скільки українці заплатять нового податку на нерухомість

3 січня 2013 в 14:38
Податківці запевняють, що переважна більшість українців від введення нового податку "не понесе додаткових фінансових витрат".
stroitelstvo_nedvizhimost_doma_15.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У 2013 році місцеві бюджети отримають близько 75 млн грн від нововведеного податку на нерухоме майно. Такі цифри підрахували фахівці податкової служби. У той же час, запевняють податківці, переважна більшість українців не понесе додаткових фінансових витрат від введення нового податку.

З 1 січня житлова нерухомість, що знаходиться у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), буде обкладатися податком. Податком будуть обкладатися житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. В Україні на сьогодні 28 млн таких об'єктів.

- З нового року українці будуть платити податок на нерухомість

Податковим кодексом також передбачено низку пільг для фізосіб. Так, не оподатковуватимуться квартири і житлові будинки, площа яких не перевищує 120 кв. і 250 м. кв. відповідно.

Однак, звертає увагу Міндоходів, якщо у власності людини знаходиться декілька об'єктів житлової нерухомості, то пільга буде застосовуватися тільки до одного з них, за решту доведеться платити податок.

Не будуть обкладатися податком об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад; нерухомість розташована в зоні відчуження або безумовного відселення; будівлі дитячих будинків сімейного типу; садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об'єкта на платника податків; гуртожитку; об'єкти житлової нерухомості , що належать багатодітним та прийомним сім'ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю.

Сплачуватися податок один раз на рік. До 1 липня 2013 року власники об'єктів житлової нерухомості, яка підлягає оподаткуванню, отримають податкові повідомлення-рішення про суму податку та платіжні реквізити. У разі незгоди платника з розрахунками податкової, він має право звернутися до податкового органу для звіряння даних.

Читайте також:

Через паніку зі «скасуванням» БТІ, нові правила держреєстрації нерухомості будуть роз'яснювати по «гарячій лінії»

Податкова буде приймати декларації про доходи до 1 травня

Податкова попросила Дідів Морозів та Снігурок сплатити податки після святкування Нового року

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...