Топ Новини

Податкова оголосила "війну" нелегальній горілці

13 лютого 2012 в 08:35
З 16 січня ДПСУ проводить великомасштабну програму по боротьбі з виробництвом та незаконною торгівлею алкогольними виробами. Результати обіцяють оприлюднити вже за місяць.

У 2011 році в рамках боротьби з нелегальною торгівлею Державною податковою службою України було виявлено і закрито 630 нелегальних цехів, з яких 258 - горілчаних, решта з виробництва іншої контрафактної продукції. Також у розробці податкової сьогодні знаходиться 138 фактів постачання та реалізації контрафактної лікеро-горілчаної продукції.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив голова ДПСУ Олександр Клименко.

Він висловив впевненість, що скорочення легального виробництва спиртогорілчаної продукції на 12% при збереженні попиту на неї зовсім не свідчить про відхід галузі на 40% у тінь.

«Акциз у 2011 році в Україні ми зібрали 21,7 млрд грн, що на 2,1 млрд більше, ніж за 2010-й. Тепер дивимося структуру платежів за акцизом. У цій структурі лікеро-горілчані товари - 20%, пиво - 9, вино - 2,2 і 68% - це тютюнова продукція. Яка проблема є? Падіння виробництва, якщо ми візьмемо офіційну статистику, почалося з 2008 року. Тому я не схильний вважати, що це все різко йде в тінь», - говорить Клименко.

«По-перше, цифру у 40% тіньового ринку треба об
ґрунтувати. Я б з вами погодився, якщо б ми зменшили платежі. Але ми їх збільшили. І питання лише в тому - на скільки? Хтось очікував 40-відсоткового збільшення, а вийшло на 10%. От і вся різниця. Ми не говоримо, що платежі впали. Вони зросли», - додає він.

При цьому Клименко пояснює падіння виробництва високою мінімальною і відпускною ціною. «У нас ціна спирту сьогодні - 155 грн проти 70 грн у минулому році. А якщо ми візьмемо ще біржові ціни спирту, то побачимо, що наш бізнес перебуває не в зовсім рівних умовах», - говорить він.

При цьому голова податкової підкреслює, що «детінізація ринку - наше завдання». Зокрема, за минулий рік виявлено 258 виробників нелегальної горілчаної продукції. А в рамках виявлення контрафакту у розробці сьогодні знаходиться 138 фактів постачань контрафактної продукції.

«Боремося з нелегальною торгівлею шляхом виявлення каналів надходження контрафактної продукції та їхніх організаторів. Це - оперативна робота, і оперативним шляхом дуже жорстко відпрацьовуємо... Працюємо в рамках тих повноважень, які у нас є... плюс ми сьогодні посилили взаємодію з митницею у боротьбі з контрабандою», - повідомив Клименко.

Окрім того, повідомив він, на даний момент проходить великомасштабна акція з виявлення фальсифікату і її результати будуть відомі на початку березня: «З 16 січня у нас працює досить значна програма по боротьбі з виробництвом та незаконною торгівлею алкогольними виробами. Але сьогодні говорити про неї я не можу. Це неправильно з точки зору оперативної роботи... Але за місяць я дам результати відпрацювання алкоголю».

Відзначимо, що після публікації розслідування щодо «Укрспирту», ​​підприємці, пов'язані з ринком алкоголю, повідомили ZN.UA, що податкові органи дійсно перекрили постачання контрафактної горілки на ринки Києва. Запаси контрафактної продукції реалізовуються тільки по знайомству і випадковим покупцям вже не доступні. На ринку немає інформації, чи буде відновлено виробництво контрафактної горілки найближчим часом. !
zn
 

Повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного і Юрія Бутусова з главою ДПСУ Олександром Клименком читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».
 

Читайте також:


У центрі Києва відкрито продають нелегальну горілку по 12 грн

Податковий кодекс паралізував продаж дорогого алкоголю в Україні

Азаров: 40% торгівлі в Україні перебуває в тіні

«Укрспирт» - найбільш ганебна дірка держбюджету

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...